Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Środowisko naturalne myszoskoczków


Myszoskoczki znalazły dla siebie niszę na obszarach pustynnych i półpustynnych, zamieszkując rozległe obszary piaszczystych wydm i stepów (czyli obszarów o odrobinie gęstszej roślinności, choć wciąż bardzo suchych). Istnieje więcej niż 100 gatunków myszoskoczków, ale te udomowione pochodzą z Mongolii i pustyni Sahary.


 
myszoskoczki, suwaki, gerbile, warunki naturalne
Myszoskoczki naturalnie zamieszkują ekstremalnie suche regiony ziemi

Naturalne warunki dla suwaków mongolskich to pustynie i stepy, gdzie nie dość, że jest sucho, to jeszcze temperatury w ciągu dnia są niewiarygodnie wysokie. W ich siedliskach jest zazwyczaj nieco zieleni, a one same żywią się ziarnami, które znajdą na swoim terytorium. Suwaki mongolskie budują bardzo przemyślną sieć tuneli, nie zdziwi to żadnego właściciela myszoskoczka, ponieważ poświęcają one wiele czasu, by stworzyć sieć tuneli w swoich klatkach w domach hodowców.


Tłustogony afrykańskie pochodzą z Sahary, więc możesz je zobaczyć m.in. w Algierii.Podobnie do myszoskoczków mongolskich, budują one norki, które chronią jej od ekstremalnych temperatur, lecz ich tunele są znacznie płytsze i mniej rozbudowane niż te tworzone przez ich mongolskich kuzynów.Zdjęcia użytkowników

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy