Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Myszoskoczki a upały


Choć myszoskoczki to pustynne zwierzęta, najgorętsze części dnia spędzają w swoich podziemnych norkach. Ponieważ w warunkach domowych nie mogą tego zrobić, to na Tobie spoczywa odpowiedzialność, aby zapewnić im chłód, gdy nadejdą upały. Każda temperatura powyżej 25 stopni Celsjusza jest już dla nich zbyt wysoka i trzeba coś w takiej sytuacji wynaleźć, co schłodzi zwierzaki.


gryzonie a upay
Chociaż dziko żyjące myszoskoczki radzą sobie bardzo dobrze w wysokich temperaturach, to Twoje udomowione gerbile nie mają podobnych możliwości - dlatego Ty musisz tu wkroczyć do akcji

Jeśli Twoje zwierzaczki leżą i są mniej aktywne niż zazwyczaj, to mogły się przegrzać. Po pierwsze, upewnij się, że mają stały dostęp do dużej ilości świeżej wody . Po drugie, rzuć okiem na kilka naszych porad, jak zająć się myszoskoczkami w czasie upału:

  1. Upewnij się, że światło słoneczne nie pada bezpośrednio na klatkę

    Klatki nie powinny być wystawione bezpośrednio na słońce nawet wtedy, gdy na zewnątrz nie jest zbyt gorąco. Umieszczając klatkę na słońcu ryzykujesz, że myszoskoczki się przegrzeją, nawet jeśli schowają się na ten czas w swoich tunelach. Problem jest szczególnie ostry w przypadku plastikowych lub szklanych klatek, dlatego najlepiej trzymać klatkę z daleka od słońca.


  2. Przenieś klatkę w chłodniejsze miejsce domu
    Gdzie w Twoim domu jest chłodno i przyjemnie? Pokój położony w środku domu? A może pokój, w którym nie ma dużo światła? Którekolwiek z tych miejsc jest najchłodniejsze, będzie dobre, pod warunkiem że inne większe zwierzęta nie będą tam miały dostępu - takie spotkanie byłoby niezwykle stresujące dla myszoskoczków.


  3. Przynieś wentylator

    Podobnie jak wentylator pomaga ludziom, tak też może posłużyć do tego, by schłodzić nieco klatkę. Nie wkładaj jedynie wentylatora do samej klatki i upewnij się, że myszoskoczki mogą się gdzieś schować przed wiatrem.


  4. Schłodź kamień w lodówce

    Niektórzy hodowcy twierdzą, że bardzo dobre efekty daje chłodzenie kamieni i wkładanie ich do klatki. Zwierzęta mogą siedzieć w ich pobliżu lub nawet na samych kamieniach, aby się ochłodzić - pamiętaj jedynie o tym, by kamień był czysty w momencie włożenia do klatki. Jeżeli jednak kamień sprawia, że ściółka przechodzi wilgocią, to lepszym pomysłem może się okazać położenie tych kamieni obok klatki, a nie w środku.

    Kolejna rzecz, o której warto pamiętać, to aby nie kłaść tych kamieni na samej klatce, niezależnie od tego, z czego jest wykonana. Jeśli góra klatki jest wykonana z metalowych prętów, to ciężar kamienia może je wygiąć lub wpaść do środka i wyrządzić zwierzętom krzywdę. Jeśli góra jest wykonana z jednego kawałka innego materiału, to kamień może przebić dziurę w dachu, wyrządzając krzywdę zwierzętom lub umożliwiając im ucieczkę.


  5. Umieść myszoskoczki w klimatyzowanym pomieszczeniu
    Czy masz w domu klimatyzację? Jeśli w Twoim domu temperatura w lecie podnosi się ponad próg 25 stopni, to warto się zastanowić nad klimatyzacją, nawet jeśli ma ona być zamontowana tylko w jednym pomieszczeniu domu.


  6. Klimatyzacja pomoże przetrwać upalne dni nie tylko Tobie, ale też Twoim myszoskoczkom

  7. Przenieś tymczasowo myszoskoczki w zupełnie inne miejsce

    Jeśli w Twoim domu jest po prostu za gorąco, to warto rozważyć, czy na ten trudny czas nie przenieść myszoskoczków do innego, chłodniejszego domu. Najlepiej, by był to dom kogoś, kto też hoduje myszoskoczki i wie, jak o nie dbać.


Zdjęcia użytkowników

Komentarze

Myszak, 5 marca 2023

Ja latem aby schłodzić myszoskoczki zmieniam rodzaj ściółki. A mianowicie wypełniam akwarium piaskiem na grubość ok 10cm a na to ściułka zwykła 2cm. A akwarium daje w chłodniejsze miejce w domu. Jeżeli chodzi o kamienie to one w upalne dni za szybko oddają zimno więc nie zbyt polecam