Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Tupanie u myszoskoczków


Tupanie można wytłumaczyć na kilka sposobów. Po pierwsze, takie zachowanie jest dla nich typowe, gdy ostrzegają się wzajemnie o niebezpieczeństwie. W grupie myszoskoczków zazwyczaj jeden zawsze jest zwiadowcą i wygląda niebezpieczeństwa w postaci drapieżników - jeśli zauważy cokolwiek, co go denerwuje lub napawa lękiem, to tupie, aby przekazać innym, żeby się chowali. Gdy będziesz obserwować swoje myszoskoczki, to pewnie też zauważysz, że pozostałe myszoskoczki też się przyłączają do tupania, gdy jeden zacznie to robić.


gerbil foot stomping
Jeśli po raz pierwszy obserwujesz to zachowanie, to może Cię ono nieco zmartwić. Bez paniki - znajdź jedynie rzecz, której się boją myszoskoczki

Gdy myszoskoczki tupią, to rozejrzyj się dookoła i sprawdź, co je mogło przestraszyć. Może znajdują blisko telewizora? A może obok ich klatki stoi inne zwierzę? Lub ich klatka stoi w pobliżu rur z wodą? Każda z tych rzeczy może na serio przestraszyć myszoskoczki, dlatego tak ważne jest znalezienie przyczyny tupania i wyeliminowanie tej przyczyny z otoczenia zwierzaczków. Być może najlepszym rozwiązaniem byłoby przeniesienie klatki w spokojniejsze miejsce lub takie, do którego inne zwierzęta nie mają dostępu.


Jeśli myszoskoczek tupie, lecz pozostali mu nie odpowiadają, to zamiast sygnału ostrzegawczego może to być zachowanie godowe. Myszoskoczki, w przeciwieństwie do nas, doskonale rozróżniają te dwa typy tupania od siebie, jeśli więc na tupanie jednego myszoskoczka jego kompan z klatki nie reaguje, to prawdopodobnie masz do czynienia właśnie z godami.


Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

Emilych, 6 April 2020

Moja myszoskoczka miała objawy podobne do odwodnienia, lecz miała stały dostęp do wody, a klatka była w miejscu o pokojowej temperaturze. Niestety dziś umarła.

Zostaw komentarz