Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Dlaczego myszoskoczek szczebiocze?


Myszoskoczki potrafią wydawać całą gamę dźwięków, od pisków aż do szczebiotania. Kiedy słyszysz, że Twój myszoskoczek wydaje z siebie różne dźwięki, to naturalną reakcją jest sprawdzenie, czy wszystko z nim w porządku. Powodów takiego wydawania dźwięków może być wiele i niektóre z nich są w zupełności normalne. Poniżej omawiamy kilka potencjalnych przyczyn - od relacji między myszoskoczkami aż do problemów zdrowotnych.


Jednym z powodów szczebiotania i piszczenia jest zwykła komunikacja między myszoskoczkami. Czy masz więcej niż jednego myszoskoczka? Jeśli nie masz, to czas najwyższy sprawić Twojemu myszoskoczkowi kompana. Gerbile są stworzeniami bardzo rodzinnymi i będą bardzo przygnębione, jeśli nie będą miały przyjaciela, z którym można by codziennie poplotkować. Rzuć okiem na strony naszego poradnika poświęcone wprowadzaniu nowego myszoskoczka do klatki, w której już mieszka jeden, jeśli się zastanawiasz nad tym, jak dokonać tej operacji.

Jeżeli masz matkę z młodymi, to piszczenie i szczebiotanie będzie dźwiękiem dzieci rozmawiających ze sobą lub przywołujących matkę.


gerbils chirping
Jest wiele powodów, dla których myszoskoczki szczebiocą do siebie - służy to przede wszystkim komunikacji, zarówno między sobą, jak i z Tobą

Inną prawdopodobną przyczyną odgłosów jest jakiś kłopot ze zdrowiem. Czy dźwięk sprawia wrażenie, że został spowodowany bólem? Czy zwierzątku dzieje się krzywda lub czy jest przestraszone? Jeśli podejrzewasz, że cierpi, to zabierz je do weterynarza. Jeśli dźwięk Ci się wydaje świszczący i słyszysz ten świst w każdym oddechu, to możesz mieć do czynienia z infekcją dróg oddechowych. Czy Twój myszoskoczek zdradza jakiekolwiek inne objawy choroby układu oddechowego, np. kichanie lub katar? Jeśli tak, to zwierzaczek powinien się zobaczyć z weterynarzem.


Zdjęcia użytkowników

6-tygodniowy myszoskoczek, ćwierkający losowo

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy