Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Jak sprawić, aby myszoskoczek był szczęśliwy?


Myszoskoczki to cudowne zwierzaczki, ale należy im zapewnić nieco podstawowych rzeczy, aby były zdrowe i szczęśliwe. Poniżej wypisaliśmy te kilka podstawowych rzeczy, ale zajrzyj też do sekcji pt. "Co lubią myszoskoczki?", aby dowiedzieć się więcej o tym, co zrobić, aby Twoje zwierzątko było w pełni szczęśliwe.


szczęśliwy myszoskoczek
Sprawienie, by Twoje zwierzęta były szczęśliwe, jest bardzo proste, gdy wiesz, czego potrzebują

1. Przytulna, dobrze ustawiona klatka

Klatka myszoskoczka to miejsce, w którym to zwierzę spędzi ogrom swojego życia, dlatego tak ważne jest, aby było to miejsce jemu przyjazne. Każdy z Twoich (przynajmniej dwóch) myszoskoczków potrzebuję przynajmniej 45 litrów przestrzeni dla siebie, aby nie czuć się stłoczonym. Nasza klatka Qute ma idealne wymiary - zapewnia mnóstwo miejsca dla zwierząt, aby mogły się zakopać, a na górnym poziomie znajdą dla siebie pokarm i wodę.

Warto też pomyśleć o tym, gdzie ustawisz tę klatkę. Myszoskoczki muszą się znajdować z dala od źródeł ultradźwięków takich jak telewizory, komputery i rury z wodą. Powinny też mieszkać w pomieszczeniu, do którego nie mają wstępu żadne inne zwierzęta. Psy i koty, obserwujące myszoskoczki przez kraty klatki, mogą naprawdę zestresować te małe zwierzątka, ponieważ w warunkach naturalnych te zwierzęta właśnie by polowały na myszoskoczki. Dlatego przyjmij zasadę, że ani kot, ani pies nie będzie przychodził z wizytą do myszoskoczków.


2. Przyjaciel

Myszoskoczki są niezwykle towarzyskimi zwierzaczkami - w swoim naturalnym środowisku żyją w grupach rodzinnych lub koloniach i należy im zapewnić podobne warunki, jeśli mają się u Ciebie w domu czuć dobrze. To oznacza, że muszą mieszkać przynajmniej w parach lub w większych grupach. Najlepsze połączenia to dwaj bracia lub dwie siostry, którzy właśnie opuścili swoją matkę i którzy mają 7 lub 8 tygodni życia.


Myszoskoczki potrzebują przyjaciela ich własnego gatunku przez całe swoje życie

3. Pokarm i woda

Myszoskoczki potrzebują nowej porcji suchej karmy dwa razy dziennie i stałego dostępu do świeżej wody. Wielu właścicieli uzupełnia dietę swoich myszoskoczków o świeże porcje warzyw i owoców, ponieważ nie wszystkie suche mieszanki zawierają wszystkie witaminy i minerały, których potrzebują zwierzęta. Jeśli dopiero zaczynasz hodowlę myszoskoczków, zawsze warto poświęcić już na początku nieco czasu na wybór właściwej suchej karmy, która będzie dostarczać zwierzętom wszystkich potrzebnych składników odżywczych.


4. Ściółka

Myszoskoczki w swoim środowisku naturalnym kopią sobie kryjówki przed upałem i drapieżnikami. Ich instynkt kopania jest tak silny, że będą bardzo nieszczęśliwe, jeśli nie da się im możliwości kopania w ich klatce w Twoim domu. Dając im klatkę i wysypując w niej ściółkę na głębokość ok. 12-15 cm, stworzysz im warunki podobne do naturalnych. W ten sposób mogą w ściółce budować sobie tunele i gniazda.


5. Regularne sprzątanie

Choć myszoskoczki są bardzo czystymi zwierzętami, ich klatki muszą być sprzątane mniej więcej raz na tydzień. Jeśli masz więcej niż dwa myszoskoczki, to musisz też posiadać większą klatkę i w związku z tym nie trzeba jej częściej sprzątać. Gdy jednak zauważysz, że w klatce robi się brudno albo ściółka się robi wilgotna, to należy bezwzględnie urządzić sprzątanie. Aby dowiedzieć się więcej o sprzątaniu klatki, zajrzyj do sekcji naszego przewodnika pt. "Jak sprzątać klatkę myszoskoczka?" page.


6. Dobre zdrowie

Twoje myszoskoczki nie są w stanie Ci się wyżalić, gdy coś im dolega, dlatego do Twoich zadań należy uważne obserwowanie ich i monitorowanie stanu ich zdrowia. Twoje zwierzę polega na Tobie, aby wiodło życie wolne od bólu, dlatego regularne sprawdzanie stanu zdrowia jest niezbędnie potrzebne.


Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw komentarz