Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Jak znaleźć zagubionego myszoskoczka?


Jeśli jeden z Twoich myszoskoczków ucieknie, nie wpadaj w panikę. Po pierwsze, należy usunąć z domu wszystkie inne zwierzęta. To oznacza, że wszelkie psy i koty będą musiały spędzić nieco czasu w ogrodzie lub przekaż je pod tymczasową opiekę sąsiadom lub przyjaciołom. Jeśli jakieś większe zwierzę znajdzie myszoskoczka przed Tobą, to historia ucieczki może się skończyć bardzo źle - właśnie dlatego tak ważne jest, aby większe zwierzaki zniknęły z domu na czas szukania gerbila. Poszukiwania zacznij od jednego pokoju w swoim domu. Gdy już masz całkowitą pewność, że myszoskoczka tam nie ma (sprawdź pod krzesłami, kanapami, szafkami, za poduszkami i szafami), to możesz wpuścić swoje większe zwierzęta właśnie do tego pomieszczenia.


capture gerbil
Jeśli jeden z myszoskoczków ucieknie, nie wpadaj w panikę! Jeśli zachowasz się właściwie, jest duża szansa, że go znajdziesz. Po prostu zacznij poszukiwania jak najszybciej i usuń z domu zwierzęta, które mogłyby znaleźć myszoskoczka przed Tobą

Upewnij się, że pozostałe myszoskoczki nie są w stanie uciec

Jeśli jeden z myszoskoczków zdołał uciec, to jest szansa, że jego kompani mogą zrobić to samo. Bardzo dobrze się przyjrzyj samej klatce i dowiedz się, w jaki sposób jeden z myszoskoczków uciekł. Być może pręty klatki są zbyt szeroko rozstawione i zwierzę może się przecisnąć między szczeblami?


Sprawdź klatkę

Czy masz całkowitą pewność, że myszoskoczek uciekł? Może po prostu zakopał się w zakątku klatki? Spróbuj podać zwierzaczkom smakołyki i wtedy łatwo zobaczysz, czy wszystkie wykopują się ze ściółki.


Załóż pułapkę

Pułapka, o której tu piszemy, to sprawdzona metoda, która działa na wiele gatunków gryzoni. Ta pułapka wymaga użycia odrobiny karmy i wiadra, aby złapać zwierzaka. Wiadro musi być na tyle głębokie, aby zwierzę nie mogło się łatwo wspiąć po jego ściankach, nie może być jednak zbyt głębokie, aby zwierzę wpadając do środka nie doznało poważnego urazu. Wiadro o głębokości 22-25 cm doskonale się sprawdzi.

Wyłóż dno wiadra dużą ilością ściółki, aby zwierzaczkowi nic się nie stało, gdy wpadnie do środka. Nie dawaj jednak zbyt dużo ściółki, ponieważ w takim wypadku myszoskoczek będzie się mógł wspiąć po ściankach i ponownie uciec. Następnie należy przygotować przynętę. Połóż bardzo cienką warstwę papieru toaletowego na krawędziach wiadra, aby stworzyć iluzję podłogi. Na środku takiej podłogi możesz położyć jeden z ulubionych smakołyków myszoskoczka.

Teraz należy zbudować schody na zewnątrz wiadra, aby Twój myszoskoczek mógł z łatwością znaleźć się na szczycie wiadra. Schody z książek to doskonałe rozwiązanie. Aby konstrukcja była stabilna, większe książki powinny się znajdować na dole, a mniejsze na górze.

Sprawdzaj tak założoną przez siebie pułapkę kilka razy dziennie, aby się dowiedzieć, czy udało Ci się złapać uciekiniera. Aby zwiększyć swoje szanse, możesz zorganizować kilka takich pułapek w całym domu.


pułapka na myszoskoczka
Pułapki zrobione z wiadra są bardzo skuteczne w łapaniu zagubionych myszoskoczków

Pułapka ze smakołykami

Jeśli trik z wiadrem nie działa, to należy posłużyć się inną metodą. Poniższa metoda wymaga więcej wysiłku od Ciebie, ponieważ wymaga chwycenia zwierzaka w dłonie, gdy ten złapie przynętę.

Pułapki ze smakołykami wiążą się z wyłożeniem smakołyków na folii aluminiowej - dzięki temu usłyszysz, gdy zwierzak będzie dreptał po smakołyki. W takiej sytuacji najlepiej mieć jakąś ściereczkę kuchenną pod ręką - gdy zauważysz zwierzaczka, możesz rzucić na niego ściereczkę, aby pomóc sobie w jego złapaniu.


Przeszukaj dom

Jeśli żadna z powyższych metod nie działa, pozostaje Ci gruntowne przeszukanie domu. Jeśli pozostawisz zwierzaka bez opieki, może stać mu się krzywda, a w skrajnych sytuacjach może przegryźć jakiś kabel elektryczny i wywołać pożar.

Każdy dom ma całe mnóstwo zakamarków, w których może się zaszyć myszoskoczek. Zajrzyj do szafek, pod meblami, komodami i szafkami telewizyjnymi, za i pod fotelami oraz kanapami. Jeśli uważasz, że gdzieś mógł zmieścić się Twój zwierzaczek, to sprawdź to miejsce.

W niektórych regionach istnieją firmy oferujące wyspecjalizowane usługi łapania zwierząt. Ci profesjonaliści będą potrafili namierzyć i złapać Twojego myszoskoczka dość szybko, dlatego warto się zastanowić nad telefonem do nich, jeśli wszystkie Twoje wysiłki nie dały efektów.


Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy