Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Jak zabezpieczyć pomieszczenie przed myszoskoczkiem?


Myszoskoczki to naprawdę ruchliwe, sprytne zwierzaczki i trudno Ci będzie uwierzyć własnym oczom, jak szybko potrafią się rozbiec po całym pokoju, gdy je wypuścisz z klatki. Jeśli masz dla nich miejsce, w którym mogłyby się pobawić poza klatką, to najlepiej je wypuszczać prosto do tego miejsca.


środki bezpieczeństwa
Myszoskoczki lubią się bawić poza klatką, ale zawsze miej je na oku

 1. Usuń wszelkie rośliny z miejsca zabawy

  Myszoskoczki mogą się nabawić wszelkiej maści problemów żołądkowych, jeśli położą swoje łapki na roślinach, których nie powinny próbować. Wysokie doniczki tu też nie pomogą, ponieważ myszoskoczki świetnie skaczą.


 2. Wybierz pomieszczenie na zabawę
  Naprawdę jest trudno zbudować miejsce do zabawy dla Twoich myszoskoczków, z którego nie mogłyby uciec. Właśnie dlatego lepiej jest przeznaczyć na zabawę z nimi cały pokój, aby zamknąć się tam z nimi. Warto też postawić jakąś barierę przed samymi drzwiami - aby nie dały dyla z pomieszczenia, gdy ktoś tam przypadkiem wejdzie.


 3. Zapewnij wodę i karmę
  Podobnie jak ze stałą klatką dla myszoskoczków, ich tymczasowy plac zabaw też powinien mieć miseczkę z karmą i poidło w razie, gdyby zwierzaczki w czasie zabawy chciały się posilić lub pokrzepić.


 4. Zapewnij schronienie
  Ponieważ kopanie leży w naturze myszoskoczków, to będą w czasie zabawy potrzebowały miejsca, w którym będą się mogły skryć w razie nieprzewidzianych sytuacji.


 5. Usuń z pomieszczenia wszystkie inne zwierzęta

  Nawet jeśli Twoje pozostałe zwierzęta będą się chciały poznać z myszoskoczkami i wspólnie pobawić, to większe zwierzęta (zwłaszcza te mięsożerne) mogą odczuwać pewne instynkty, gdy zobaczą gryzonie. Nie możesz winić swojego psa czy kota, że poddaje się swojemu instynktowi i próbuje złapać myszoskoczka czy to łapą, czy w zęby. Nawet jeśli większe zwierzęta nie mają zamiaru skrzywdzić tych mniejszych, to mogą to zrobić, nie mówiąc już nic o strachu i stresie, jaki przysporzą myszoskoczkom. Dlatego zawsze miej pewność, że pomieszczenie, które służy za plac zabaw dla myszoskoczków, jest zamknięte dla wszystkich innych Twoich zwierząt.


Zdjęcia użytkowników

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy