Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Jak przyciąć myszoskoczkowi pazurki?


Czasem pazury gerbila zrobią się zbyt długie - myszoskoczki trzymane w domach nie mają tyle okazji do ścierania swoich pazurów, jak ich żyjący na wolności bracia. Z tego powodu ich właściciele muszą czasem wkroczyć do akcji i im pomóc. Jeśli pazury Twoich myszoskoczków są na tyle długie, że zaczynają rosnąć z powrotem w kierunku łapek lub gdy pazury są bardzo mocno łukowate, to należy je przyciąć. Przycinanie pazurów nie jest łatwym zadaniem, ale stanie się w łatwiejsze w miarę praktyki. Im częściej będziesz przycinać pazury, tym mniej czasu będzie Ci zajmowała cała operacja.


Zanim zaczniesz, Twój myszoskoczek powinien być spokojny. Jeśli za bardzo się wierci i stresuje, to przycięcie mu pazurów będzie utrudnione.


przycinanie pazurów myszoskoczkom chomikom
Przycinanie pazurów do prostych zadań nie należy, ale później szczęśliwy zwierzak będzie Ci wdzięczny!

Po pierwsze, spójrz uważnie na łapkę Twojej pociechy. Niech inna osoba dorosła trzyma zwierzaka na kolanach, podczas gdy Ty możesz się skupić na samej łapce. Podsuń latarkę pod pazury. Teraz możesz zobaczyć, że w każdym pazurze znajduje się naczynie krwionośne. To naprawdę bardzo ważne, aby nie naruszać tego naczynka lub pazura bezpośrednio przy tym naczynku. Jeśli to zrobisz, to poleje się krew i narazisz zwierzę na dużo bólu.


Aby więc nie przeciąć naczynka, przycinaj pazur po trosze. Obcinaj tylko koniuszki aż do momentu, kiedy pazur już więcej się nie zawija z powrotem w kierunku łapy. Nie przycinaj więcej niż trzeba - jedynie tyle, aby zwierę mogło swobodnie postawić łapkę na podłodze.


Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy