Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Kąpiel piaskowa dla myszoskoczka


Istnieją dwa rodzaje kąpieli: piaskowa i wodna. W przeciwieństwie do ludzi, którzy potrzebują kąpieli wodnej, myszoskoczki potrzebują takiej kąpieli tylko w ostateczności, ponieważ woda zmywa z sierści myszoskoczków bardzo wiele substancji, które chronią ich skórę przed infekcjami. Zamiast tego, zaproponuj Twojemu myszoskoczkowi kąpiel w piasku, a zwierzaczek powinien ochoczo zabrać się do kąpieli.

Jeśli Twój myszoskoczek jest brudny, to kąpiel piaskowa będzie najlepszym rozwiązaniem. Stosuj kąpiel wodną tylko wtedy, gdy zwierzę ma ogromny problem z higieną. I choć woda może być szkodliwa, w niektórych sytuacjach jest niezbędna: np. gdy na futrze znajduje się substancja, której polizanie lub zjedzenie grozi poważnymi problemami dla układu pokarmowego (np. jedzenie ludzi).


kąpiel w piasku
Najlepszy sposób na umycie Twojego zwierzęcia to kąpiel piaskowa

Druga metoda, która jest zdecydowanie bardziej korzystna dla myszoskoczków, to kąpiel piaskowa. Myszoskoczki to pustynne zwierzęta i w warunkach naturalnych mają bardzo rzadko do czynienia ze zbiornikami wodnymi na tyle dużymi, aby się mogły całe w nich zanurzyć. Zamiast tego wynalazły sposób na mycie się za pomocą jednego z najpowszechniej u nich spotykanych surowców - piasku. Myszoskoczki potrafią za pomocą piasku czyścić swoje ciało z brudu. I choć dla nas może się to wydawać bardzo niewygodne i dziwne, dla nich jest to zupełnie naturalne i w warunkach naturalnych można je często zaobserwować, jak tarzają się w piasku. Aby znaleźć więcej wskazówek na temat tego, w jaki sposób urządzać kąpiel piaskową dla myszoskoczków, zajrzyj do odpowiedniej sekcji naszego przewodnika pt. "Jak kąpać myszoskoczka?".


Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy