Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

W jaki sposób kąpać myszoskoczka?


Zamiast kąpać myszoskoczka w wodzie tak, jak kąpią się ludzie, lepiej jest urządzić im kąpiel w piasku. W czasie kąpieli piaskowej zwierzę tarza się w małym naczyniu z piaskiem. Wygląda to dość dziwnie, ale w rzeczywistości daje zwierzęciu szansę na porządne wyszorowanie futerka i uwolnienie od brudu, który mógł tam się zawieruszyć.

Kąpiele wodne wypłukują bardzo ważne substancje z sierści myszoskoczków i mogą prowadzić do problemów ze skórą - to właśnie z tego powodu kąpiele w wodzie powinny być stosowane jedynie w ostateczności, między innymi wtedy, gdy coś potencjalnie szkodliwego znajdzie się w futrze zwierzątka.


jak kąpać myszoskoczka
Czasem warto urządzić swoim myszoskoczkom kąpiel w piasku

W warunkach naturalnych myszoskoczki regularnie kąpią się w piasku. Ponieważ woda jest tam rzadkością, gerbile wynalazły sposoby na mycie się na pustyni. Aby sprawić swojemu małemu przyjacielowi kąpiel piaskową, zastosuj trzy poniższe kroki:

  1. Kup piasek

    Twój miejscowy sklep zoologiczny powinien mieć piasek do kąpieli. Nie musi to być piasek docelowo przeznaczony dla myszoskoczków, piasek dla szynszyli doskonale się tutaj sprawdzi.Pamiętaj jednak, by kupić piasek, a nie pył, ponieważ pył może wywołać choroby układu oddechowego.


  2. Znajdź odpowiedni pojemnik

    Potrzebujesz takiego, który jest stabilny. Pamiętaj, że Twój zwierzak będzie się w nim tarzał i wyczyniał inne harce, dlatego im bardziej płaskie jest naczynie, tym lepiej. Napełnij pojemnik odrobiną piasku - nie więcej niż jego połowę.


  3. Przenieś zwierzaczka do pojemnika

    W tym momencie możesz już przenieść swojego przyjaciela do pojemnika z piaskiem. Nie posypuj go piaskiem. On z łatwością sam sobie poradzi i nie potrzebuje też, aby w czasie kąpieli kłaść na niego nic tak ciężkiego jak piasek. Myszoskoczek będzie się tarzał i piszczał z radości, ale wykąpie się dokładnie.


Niektórzy właściciele lubią zostawiać w klatce małą miskę z piaskiem tak, aby zwierzaczki mogły brać kąpiel wtedy, kiedy zapragną. Pamiętaj jednak, że niektóre myszoskoczki uwielbiają kąpiele piaskowe, ale niektóre nie. Z tego powodu na początku lepiej jest zobaczyć w jakimś zaimprowizowanym pojemniku, czy Twój zwierzaczek ma radość z kąpieli, zanim zainwestujesz w miskę na piasek do klatki, która już tam zostanie.


Zdjęcia naszych klientów

Nasz myszoskoczek
Nasz myszoskoczek

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy