Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

W jaki sposób czyścić klatkę?


Metody sprzątania klatki będą się różnić w zależności od klatki, jaką posiadasz. Z tego powodu podzieliliśmy tę sekcję na dwie części: jedną poświęconą klatkom tradycyjnym i drugą poświęconą nowoczesnym rozwiązaniom takim jak Qute.


Nowoczesne klatki - Qute

Nowoczesne klatki są jednocześnie stylowe, łatwe w użytkowaniu i bezpieczne dla zwierzęcia. Dla przykładu, nasza klatka Qute została zaprojektowana tak, że stanowi idealny dom dla Twoich zwierzaków oraz wygląda pięknie w Twoim domu. Dolny poziom został specjalnie zaprojektowany, aby stworzyć dla Twojego zwierzaczka miejsce, gdzie mógłby się głęboko zakopać, a jednocześnie można go łatwo wyjąć, aby posprzątać. Dzięki temu cała klatka jest niezwykle łatwa w sprzątaniu.


Qute
Klatka Qute to idealny dom dla parki myszoskoczków

Aby wyczyścić klatkę Qute, zgarnij wszystkie resztki jedzenia, nieczystości itp. na dolny poziom. Następnie zachęć swojego myszoskoczka za pomocą smakołyka do wycieczki na górę, z dala od wylotu tuby między poziomami. Następnie podnieś tubę i przekręć, gdy jej górny wylot dotyka sufitu klatki. Teraz możesz spokojnie wyjąć dolny poziom i go wyczyścić bez obaw, że w międzyczasie Twoje myszoskoczki dadzą dyla.


Wysuń dolny poziom Qute i opróżnij jego zawartość. Jeśli ściółka jest naturalna, to możesz spokojnie wyrzucić odpadki do kompostownika. Upewnij się, że dolny poziom jest pusty, a następnie spryskaj środkiem do dezynfekcji. Przetrzyj ściereczką i zostaw na kilka minut, aby pojemnik mógł wyschnąć. Następnie napełnij go ściółką i wsuń na swoje miejsce w klatce. Potem należy odkręcić i opuścić tubę do wspinaczki, żeby Twoje myszoskoczki mogły się cieszyć nową ściółką. Teraz możesz spokojnie wyczyścić szczeble i podłogę na górnym poziomie, a następnie wyczyścić wszystkie akcesoria w klatce: poidło, miseczkę na karmę oraz kołowrotek. Zostaw je aż do całkowitego wyschnięcia, kiedy zostaną zdezynfekowane, a następnie włóż je z powrotem na swoje miejsce, pamiętając o tym, aby ponownie napełnić miseczkę na karmę i poidło oraz sprawdzić, czy poidło nie jest zatkane. Wszystko powinno być lśniące i gotowe!


Tradycyjne klatki

Tradycyjne klatki mogą się od siebie mocno różnić, ale sposób postępowania z nimi jest dość podobny.

 • Znajdź bezpieczne miejsce dla myszoskoczków
  Gdy przystąpisz do czyszczenia klatki, to będziesz potrzebować bezpiecznego schronienia dla Twoich myszoskoczków na ten czas. Jakiekolwiek miejsce wybierzesz, musi ono być w stanie zatrzymać myszoskoczki na około 20 minut - aby nie mogły się stamtąd wydostać podkopem lub przegryzieniem się przez ścianki. W tym miejscu musi się znajdować ściółka, karma i woda, musi mieć stały dostęp świeżego powietrza i być bezpieczne od innych zwierząt.


  znajdź bezpieczne miejsce dla zwierząt
  Jedną z najważniejszych rzeczy przy sprzątaniu klatki zorganizowanie dla nich miejsca, gdzie będą mogły spokojnie i bezpiecznie przeczekać 20 minut

 • Wyjmij wszystkie akcesoria z klatki

  Następnym krokiem jest wyjęcie wszystkich akcesoriów z klatki, aby nie wyrzucić ich przypadkiem do śmieci podczas wymiany ściółki. Połóż je więc obok klatki i wyczyść środkiem dezynfekującym i ściereczką, upewniając się, że nie ma nich i w ich zakamarkach więcej śladów jedzenia i nieczystości. Brud i bakterie łatwo się osadzają i mnożą na tych przedmiotach, a Twój myszoskoczek będzie jadł i chodził po całej ich powierzchni, dlatego regularne ich czyszczenie jest bardzo ważne.


 • Usuń ściółkę z klatki

  Kiedy już myszoskoczki i akcesoria są poza klatką, to czas najwyższy na ściółkę. Wyrzuć ją do kompostownika lub do kosza i upewnij się, że w klatce nie została ani odrobina.


 • Wyczyść klatkę

  Klatce należy się gruntowne czyszczenie środkiem dezynfekcyjnym i ścierzeczką (mydło i woda też zdadzą egzamin, ale dokładnie potem wypłucz i wysusz klatkę). Sprawdź dokładnie, czy udało Ci się usunąć każdą drobinę brudu i ściółki z klatki, zwłaszcza z narożników. Wyczyść szczeble klatki, następnie dno i boki, a następnie sprawdź pod światło, czy nie pozostał tam brud. Potem zostaw na kilka minut na powietrzu, aby wyschło.


 • Włóż nową ściółkę do klatki

  Wyłóż klatkę nową ściółką. Daj jej wystarczająco dużo, aby Twój myszoskoczek mógł się zakopywać w niej do woli. 15 cm głębokości w zupełności wystarczy.


 • Włóż do klatki akcesoria

  Wszystkie czyste akcesoria możesz włożyć z powrotem do klatki. Upewnij się, że kołowrotek jest solidnie przytwierdzony i się nie blokuje, a także poidło jest prawidłowo zamontowane.


 • Napełnij akcesoria

  Ponownie napełnij miseczkę na karmę suchą karmą, a także wymień wodę w poidełku na świeżą. Następnie sprawdź, czy poidełko się nie zblokowało. Przyłóż palec do metalowej kuleczki - powinna stamtąd popłynąć woda. Jeśli nie płynie, to należy natychmiast wymienić poidło - Twój przyjaciel nie będzie mógł z takiego pić. • how to clean cages
  Jeśli poidło Twojego myszoskoczka się zepsuje, to należy je czym prędzej wymienić, dlatego zawsze warto mieć jedno poidełko w zapasie

 • Włóż myszoskoczki z powrotem do klatki

  Kiedy już wszystko jest lśniące i gotowe, to gerbile mogą wrócić do klatki. Dla niektórych zwierząt cykliczne sprzątanie jest bardzo stresujące, ponieważ klatka nie będzie już nosić ich zapachu. Aby było im łatwiej się zaaklimatyzować, niektórzy właściciele zostawiają w klatkach nieco starej, niezabrudzonej ściółki. To ona przechowa ich zapach i sprawi, że nie będą się po powrocie do klatki czuć zupełnie obco.


 • Zostaw zwierzaki na jakiś czas w spokoju, aby się przyzwyczaiły

  Klatka nie będzie już tak wyglądać i pachnieć, jak jeszcze przed kilkoma minutami i Twoje myszoskoczki mogą się czuć nieco obco w swojej starej-nowej klatce. Dlatego najlepiej je zostawić na jakiś czas same w klatce, aby się ponownie z nią oswoiły.


 • Powiązane produkty

  Zdjęcia naszych klientów

  Komentarze Leave a comment

  W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy