Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Jak często czyścić klatkę myszoskoczków?


To, jak często należy czyścić klatkę zależy od kilku czynników, począwszy od rozmiarów klatki aż do tego, ile myszoskoczków masz. Zależy to także od Twoich prywatnych preferencji - czy bardzo Ci przeszkadza zapach z klatki? Jak na swój rozmiar, myszoskoczki emitują niezwykle mało przykrego zapachu, lecz ciągle jest on odczuwalny. Jeśli tech zapach bardzo Ci przeszkadza, to należy sprzątać klatkę nieco częściej.


jak często sprzątać klatkę
Większość hodowców uważa, że klatkę trzeba sprzątać raz w tygodniu

Jeśli masz dwa myszoskoczki (to się też tyczy innych gryzoni), to należy sprzątać ich klatkę raz w tygodniu. Jeżeli jednak masz więcej niż dwa, to oprócz tego, że klatka dla tej grupy musi być odpowiednio większa, to warto ją sprzątać dwa razy w tygodniu.

Możesz też skorzystać z metody ‘spot-cleaning’. Ponieważ myszoskoczki wydalają bardzo mało moczu i tak samo bardzo mało kału, to wielu właścicieli czyści nieco częściej w tygodniu wyjątkowo zabrudzone miejsca i tam wymienia ściółkę, w ten sposób zmniejszając częstotliwość sprzątania całej klatki do 8-9 dni.

Jedyna pora, kiedy klatka powinna być rzadziej sprzątana, to gdy samiczka jest w ciąży lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni urodziła. Zakłócenie matce spokoju w tym czasie może wystawić ją na mnóstwo niepotrzebnego stresu, a w skrajnych sytuacjach skłoni ją do porzucenia maluchów. Dlatego w tym delikatnym czasie nigdy nie sprzątaj klatki.

Jeśli się zastanawiasz nad rozmnażaniem swoich gerbili, to trzeba Ci wiedzieć, że to bardzo wrażliwe i delikatne istotki, więc musisz posiadać odpowiednią wiedzę i przygotować się na ten ważny czas. Serdecznie radzimy, aby tylko bardzo doświadczeni hodowcy brali się za rozmnażanie myszoskoczków, ponieważ komplikacje przy ciąży i porodzie oraz po porodzie zdarzają się u nich częściej niż u innych zwierząt.


Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy