Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Różne rodzaje ściółki


Masz do wyboru wiele materiałów na ściółkę dla swoich myszoskoczków. Dobór odpowiedniej ściółki jest ważną częścią hodowli tych cudnych zwierzaczków - dobra ściółka będzie zapewniała im ciepło i pozwoli im realizować ich naturalną potrzebę kopania. Poniżej sporządziliśmy listę dostępnych materiałów na ściółkę, które są polecane przez ekspertów i organizacje praw zwierząt; wspominamy tu także o takich materiałach, które do wymienionego celu się nie nadają.


ściółka dla gerbili
Dobrym pomysłem jest wypróbowanie kilku różnych rodzajów ściółek, zanim dokonasz ostatecznego wyboru

Gdy rozważasz różne materiały na ściółkę, to pamiętaj, że im bardziej sucha ściółka, tym trudniej będzie Twoim zwierzaczkom zbudować stabilne tunele - bardzo sucha ściółka natychmiast się zapadnie i zasypie tunel.

Dobra ściółka

Siano - siano jest doskonałym materiałem na ściółkę dla myszoskoczków, bo bardzo łatwo w nim wykopać tunele i jest przy okazji w pełni naturalnym materiałem. Jeśli masz zamiar użyć siana jako ściółki, warto włożyć je do zamrażarki na 48 godzin - to wybije wszelkie szkodniki i pasożyty, które mogą żyć w tym sianie. Po 48 godzinach należy je dokładnie rozmrozić i pozwolić mu wyschnąć, zanim wyściełasz nim klatkę - z pewnością nie chcesz, aby myszoskoczki się przeziębiły! Warto pamiętać, że siano niezbyt dobrze wchłania, dlatego najlepiej je stosować w połączeniu z innymi materiałami.


Włókna celulozowe Carefresh lub ścinki kartonowe - to miękka, wygodna ściółka, która doskonale się nadaje do kopania tuneli. Jest także trawiona w organizmie zwierzęcia, więc przy połknięciu nie ma żadnego ryzyka komplikacji dla Twojego myszoskoczka.


Mielony papier- tak długo, jak nie jest pokryty żadną farbą ani atramentem, jest dobrym wyborem, gdy potrzebujesz taniej, tymczasowej ściółki. Wielu hodowców jednak twierdzi, że przykry zapach w klatkach wyłożonych papierem gromadzi się bardzo szybko.


różne ściółki
Ściółka jest bardzo ważna dla myszoskoczków - to w niej będą spać, kopać sobie tunele i to tam będą spędzać dużo czasu na zabawie

Zła ściółka

Wszystkie rodzaje ściółki przedstawione powyżej świetnie się nadają dla Twojego myszoskoczka. Te poniżej jednak są dla niego szkodliwe, dlatego radzimy trzymać się od nich z daleka.


Wióry sosnowe i cedrowe - to okropny wybór, ponieważ wióry tego rodzaju łatwo się rozpadają na mniejsze elementy, które mogą być łatwo się znaleźć we wdychanym powietrzu i wywołać choroby układu oddechowego. Szczególnie jest to niebezpieczne dla młodych myszoskoczków, ponieważ są one bardziej podatne na tego rodzaju problemy zdrowotne.


Gazety - atrament i tusz drukarski zawierają substancje toksyczne dla Twoich zwierząt. Jeśli zjedzą lub nawet poliżą taki papier (a w trakcie kopania tunelu na pewno do tego dojdzie), może dojść do bardzo niebezpiecznych zatruć.


Puszysta ściółka - najczęściej jest wykonana z długich, cienkich, splątanych włókien, które mogą wywołać problemy, jeśli myszoskoczek je połknie. Szczególnie niebezpieczne są te, w których już informacja na opakowaniu ostrzega, że ściółka jest niejadalna - nie jest ona zdecydowanie przeznaczona dla gryzoni, dla których podgryzanie ściółki jest naturalnym nawykiem. Inne ryzyko wiąże się z zaplątaniem zwierzęcia między włókna ściółki. Jeśli tak się zdarzy, to już stąd naprawdę niedaleko do złamanej nogi oraz ogromnej ilości stresu i bólu, gdy zwierzątko będzie się próbowało samo wyplątać z sytuacji.


Powiązane produkty

Zdjęcia użytkowników

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw komentarz