Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Tradycyjne rozwiązania


Istnieje wiele różnych klatek dla myszoskoczków, począwszy od nowoczesnych rozwiązań takich jak nasza klatka Qute, a kończąc na tradycyjnych klatkach takich jak te wymienione poniżej. Na rynku znajdziesz dosłownie setki różnych typów klatek i nie zdołamy omówić plusów i minusów ich wszystkich. Zamieściliśmy jednak poniżej nieco informacji, które powinny Tobie pomóc w wyborze właściwej dla Ciebie klatki.


Na rynku znajdziesz zarówno nowoczesne klatki jak i te starego typu

Na którąkolwiek klatkę się zdecydujesz, będzie ona musiała spełniać pewne zadania (o tych minimalnych wymaganiach możesz poczytać tutaj). Klatka musi być odpowiednio duża, wykonana z bezpiecznego materiału, a także być dobrze wentylowana.


Klatki plastikowe

Choć to rozwiązanie wygląda, jakby miało dostarczyć zwierzęciu mnóstwo zabawy, to myszoskoczki często potrafią się przegryźć przez ścianki klatki, jeśli są one zbyt cienkie. I będzie się to zdarzać wiele razy. Jeśli chcesz klatki wykonanej z plastiku, miej pewność, że jest to dość gruby plastik lub taki, który został specjalnie wykonany z myślą o myszoskoczkach, np. W klatce Qute.


Klatki druciane

Klatki te z jednej strony zapewniają odpowiedni przewiew powietrza, z drugiej jednak narażają klatkę na przeciągi. Jeśli masz klatkę drucianą, to ważne jest, aby tylko jej część była metalową kratownicą, pozostałe części powinny być wykonane z plastiku lub drewna po to, aby można było napełnić dno klatki ok. 12 cm ściółki.

Inna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę, to odległość między szczeblami klatki - w przypadku myszoskoczków musi być ona bardzo mała. Może być Ci trudno w to uwierzyć, ale gerbile potrafią się przecisnąć między szczebelkami wielu klatek.


Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy