Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Wybór odpowiedniego kołowrotka dla myszoskoczka


Myszoskoczki uwielbiają biegać w swoich kołowrotkach - to zapewnia im rozrywkę, ale też dba o ich kondycję. Gdy wybierasz dla nich kołowrotek, zwróć dużą uwagę na to, aby był on odpowiednich rozmiarów i aby jego obręcz była wykonana z jednego lanego kawałka plastiku. Są te elementy o tyle ważne, że gerbile nie mogą biegać w zbyt małym kołowrotku, a jeśli obręcz nie będzie wykonana z jednego kawałka plastiku bez żadnych dziur, szczebli itp., to ich ogon może się wplątać w te elementy i sprawi zwierzątku mnóstwo bólu!


Kołowrotek musi spełniać dwa warunki: musi mieć odpowiedni rozmiar i jego obręcz nie może mieć żadnych szczelin

Kołowrotek dla myszoskoczka powinien mieć przynajmniej 12-15 cm średnicy. Dzięki temu zwierzę nie będzie musiało wyginać swojego kręgosłupa w czasie ćwiczeń i będzie mogło się dłużej cieszyć zabawką. Tylko wyobraź sobie bieganie na bieżni, która jest zbyt krótka - nie tylko utrudniałaby Tobie ćwiczenia, ale także po pewnym czasie korzystanie z niej byłoby bardzo irytujące i wkrótce zniechęciło Cię w ogóle do biegania!


Zamiast szczebelków, kołowrotek musi być wykonany z jednego nieprzerwanego kawałka plastiku na jego obręczy. Szczeble są wyjątkowo niebezpieczne dla myszoskoczków - ich ogon może się w nie wplątać podczas biegu - nie trzeba wielkiej wyobraźni, by wiedzieć, jaką krzywdę może to wyrządzić zwierzęciu. Aby tego uniknąć, spraw swojemu małemu przyjacielowi bezpieczny kołowrotek, np. taki, jaki oferujemy w naszym sklepie.


Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy