Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Minimalne wymagania


Klatki dla myszoskoczków muszą spełniać pewne minimalne wymagania, aby można bezpiecznie je przeznaczyć na domek dla Twojego przyjaciela. Spójrz poniżej na listę cech, jakie musi posiadać klatka, aby Twoje myszoskoczki były szczęśliwe.


minimalne wymagania co do klatki
Istnieje kilka wymogów, które musi spełniać klatka, aby nadawała się do użytku

Odpowiednia ilość miejsca

Twoje myszoskoczki to nieduże zwierzęta, ale są bardzo aktywne i potrzebują wiele miejsca, aby się codziennie wyhasać. Pamiętaj, że w klatce spędzą one ogromną większość swojego życia, musi więc mieć ona rozmiar, który zapewni im wystarczająco dużo miejsca na zabawę i ćwiczenia.


Klatki mogą się różnić pod innymi względami, ale generalnie zawsze warto kupić największą klatkę, na jaką możesz sobie pozwolić. Im większa, tym lepsza! Każdy myszoskoczek potrzebuje przestrzeni o wielkości przynajmniej 5 litrów, a klatka powinna być bardzo głęboka. Głęboka musi być po to, aby nasypać do niej ściółki na wysokość przynajmniej 12-15 cm a nad ściółką lub obok niej zapewnić odpowiednią ilość przestrzeni do zabawy.


Bezpieczeństwo

Jedną z najważniejszych rzeczy w konstrukcji klatki jest bezpieczeństwo. Jeśli masz jakiekolwiek podejrzenia, że klatka nie jest bezpieczna dla Twojego zwierzątka lub nie jest w stanie zapobiec jego ucieczce, to w ogóle nie warto umieszczać tam Twojego przyjaciela, nawet na chwilę. W zasadzie wszystko w konstrukcji klatki może być potencjalnie niebezpieczne: klatka może być niestabilna, w środku mogą się znajdować ostre przedmioty, które mogą poważnie zranić gerbile, albo może być zwyczajnie dziurawa.


Klatki wykonane metodami domowymi mogą się nadawać, o ile jesteś w stanie zaręczyć, że osoba, która te klatki wykonała, zna się na rzeczy. Jeśli nie masz takiej pewności, to lepiej jednak kupić klatkę od kogoś zaufanego, który zna się na gryzoniach i jest w stanie Ciebie zapewnić, że klatka spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa.


bezpieczna klatka dla myszoskoczka chomika
Jedna z kluczowych spraw, gdy wybierasz klatkę dla myszoskoczka, to zapewnienie zwierzęciu bezpiecznej klatki

Jeśli klatka posiada wieko, to ogromnie ważne, aby nie było fizycznie możliwe, żeby wieko wpadło do wnętrza klatki, np. w sytuacji, kiedy przenosisz gdzieś klatkę. Myszoskoczki to naprawdę małe zwierzątka i takie wieko wpadające do klatki mogłoby im wyrządzić straszną krzywdę. Podczas przenoszenia klatki pamiętaj też o zabezpieczeniu kołowrotków i zabawek przed obluzowaniem lub odpadnięciem.

Właściwe materiały

Klatka musi być wykonana z odpowiednich do tego materiałów. Myszoskoczki uciekają z klatek szybciej niż Clint Eastwood z Alcatraz, a ich bardzo ostre zęby błyskawicznie poradzą sobie z cienkim plastikiem lub drewnem. Samo drewno musi być bezpieczne dla zwierząt - gdy zaczną je gryźć, nie powinno się zbyt łatwo rozpadać w drzazgi, a gdy je połkną, to nie mogą się od niego rozchorować. Nie ma się co łudzić - prędzej czy później Twoje zwierzątko zacznie żuć elementy klatki!

Chociaż wieże zbudowane z szeregu plastikowych rurek cieszą oko i podobają się dzieciom, to nie są to dobre klatki z kilku powodów. Po pierwsze, łatwo jest się przegryźć przez ten materiał i zwierzę może szybko uciec. Po drugie, myszoskoczek w ciąży lub taki, który nieco przytył na dobrej diecie może mieć już trudności w poruszaniu się tym labiryntem rurek i może gdzieś zwyczajnie utknąć. Po trzecie, źle zbudowana wieża tego rodzaju (zwłaszcza ta kiepskiej konstrukcji) może pęknąć w którymś miejscu i spowodować naprawdę ciężki uraz ciała Twojego zwierzaczka.


Higiena

Niezależnie od tego, jak wygląda Twoja klatka dla myszoskoczka, musisz być w stanie dokładnie ją wyczyścić. Im więcej zakamarków ma dana klatka, tym trudniej pozbyć się z nich brudu i bakterii. Dlatego warto zainwestować w klatkę o prostszej niż bardziej skomplikowanej konstrukcji.


Strefa prywatna

Choć Twoje zwierzaczki będą chciały z Tobą spędzać jak najwięcej czasu, to będą też potrzebować nieco przestrzeni prywatnej, gdzie mogą się zwinąć w kłębek ze świadomością, że nikt nie będzie się im w tym czasie przyglądał. Rolę tę może pełnić mały domek w Twojej klatce, ale też z powodzeniem go zastąpi głęboka warstwa ściółki, aby myszoskoczek mógł sobie w niej uwić gniazdko, w którym się będzie chować.


Drzwi

Zwróć też uwagę, jak duże są drzwi i jak rozmieszczone. Czy dają Ci łatwy dostęp do wszystkich zakątków klatki. Takie drzwi się bardzo przydają podczas sprzątania klatki!


dobra wentylacja w klatce
Dobra klatka oferuje zwierzęciu odpowiednią ilość drzwi i jest przewiewna

Wentylacja

Właściwa wentylacja w klatce jest niezwykle ważna dla Twojego przyjaciela, nie tylko dlatego, że zapewnia dostęp do świeżego powietrza, ale także chłodzi klatkę i samego zwierzaczka, gdy jest naprawdę gorąco. Z tego właśnie powodu klatki ze szkła czy plastiku są niebezpieczne, ponieważ oferują tylko bardzo ograniczony przewiew.


Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy