Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Gdzie postawić klatkę dla myszoskoczka?


Gerbile potrzebują przytulnego, cichego miejsca, aby mogły żyć w swojej klatce. Zanim kupisz odpowiednią klatkę, zorientuj się najpierw, gdzie postawisz klatkę, a następnie weź wymiary. Podczas podejmowania decyzji co do lokalizacji, weź pod uwagę kilka rzeczy:


Jest tam cicho

Myszoskoczki są bardzo wrażliwymi zwierzętami, mają świetny słuch i doskonały węch. Potrzebują cichego pomieszczenia, przez które ludzie nie przechodzą bez przerwy. To w prostej linii oznacza, że należy je trzymać z dala od przedpokojów, holi, salonów i pokojów dziecięcych.

Nie powinno się ustawiać klatki dla myszoskoczków także w pobliżu kranów z wodą czy telewizora. Poza hałasami dobiegającymi z telewizji, myszoskoczki słyszą też ultradźwięki. To fale dźwiękowe emitowane przez wszystkie urządzenia elektroniczne oraz wodę biegnącą rurami. I choć my nie potrafimy usłyszeć tych dźwięków, mogą one być bardzo stresujące dla gerbili, dlatego lepiej je trzymać z dala od takich wątpliwych atrakcji.


klatka dla myszoskoczków
Najlepiej ustawić klatkę Twojego myszoskoczka w przytulnym, zacisznym zakątku domu - one naprawdę mają świetny słuch!

Panuje tam stała temperatura

Małe ssaki nie radzą sobie zbyt dobrze w miejscach o dużych wahaniach temperatur i właśnie dlatego najlepiej jest znaleźć takie miejsce w domu, gdzie sezonowe i dobowe wahania temperatury są najmniejsze. To też oznacza, że najlepiej jest nie wystawiać klatki bezpośrednio na słońce, a już zwłaszcza omijać oranżerie i ogrody zimowe, ponieważ temperatura w tych pomieszczeniach może podskoczyć lub opaść niezwykle gwałtownie. Najlepiej też trzymać klatkę z dala od grzejników i kominków.

Unikaj też stawiania klatki w przeciągu czy w pomieszczeniach kiepsko ocieplonych lub w ogóle nie ocieplonych, a także z dala od klimatyzacji czy innych systemów wentylacyjnych.


Inne zwierzęta nie mają tam dostępu

Myszoskoczki to małe zwierzątka, które w warunkach naturalnych są na celowniku wielu większych drapieżników. Z tego powodu ich obecnością w domu będą się bardzo interesować wszelkie fretki, węże, koty i psy. I choć nie każde duże zwierzę może chcieć wyrządzić krzywdę Twoim myszoskoczkom, to jednak jest niezwykle ważne, aby trzymać wszelkie duże zwierzęta z dala od klatki. Najlepiej jest wybrać pomieszczenie w domu, do którego większe zwierzęta nigdy nie mają dostępu i tam umieścić klatkę.


Nie ma tam chemikaliów

Pralnie, łazienki i garaże nie są dobrymi miejscami na trzymanie myszoskoczków właśnie ze względu na chemikalia, które tam najczęściej stoją. Niektóre detergenty lub środki czyszczące działają fatalnie na układ oddechowy małych ssaków i mogą prowadzić do infekcji.


Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy