Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Gdzie myszoskoczek lubi spać?


Myszoskoczki potrzebują bardzo głębokiej warstwy ściółki, która zaspokoi ich potrzebę kopania tuneli. Powinna mieć ona przynajmniej 12-15 cm głębokości, aby takie tunele mogły powstać.

Podobnie jak w przypadku głębokiej ściółki, myszoskoczek będzie Ci wdzięczny za specjalny domek, w którym może sobie uwić gniazdko. Gerbile zazwyczaj napychają sobie ściółki do tych domków, dzięki temu czują się w nich bezpiecznie. Domki te chronią też myszoskoczki od wścibskich spojrzeń ludzi, którzy chcieliby zakłócić im spokój.


miejsce do spania dla myszoskoczka
Myszoskoczki przytulają się do siebie, gdy idą spać

Myszoskoczki to dzienne zwierzęta, co oznacza, że przez większość dnia są na nogach. Trzeba jednak powiedzieć, że te trzymane w domach przez ludzi prowadzą swobodniejszy tryb życia i dość często w ciągu dnia mogą ucinać sobie drzemki. Jeśli zapewnisz im wystarczająco dużo ściółki, to będą się mogły w niej zakopać, gdy najdzie je ochota na drzemkę - tam będą się czuły bezpiecznie i będą tam miały wystarczająco ciemno, aby spokojnie zasnąć.


Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy