Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Na jaką głębokość należy wysypać ściółkę?


Myszoskoczki to zwierzęta, które w naturalnych warunkach kopią tunele - czynią tak zarówno gerbile mongolskie, jak tłustogony. Ich instynkt kopania jest tak silny, że muszą dawać mu upust nawet, gdy mieszkają w domu. Aby dać im możliwość realizowania tej potrzeby, klatka powinna być odpowiednio głęboka z grubą warstwą ściółki wysypaną na dnie. Większość hodowców powie, że warstwa ściółki musi mieć przynajmniej 12-15 cm. To pozwoli Twojemu gerbilowi zakopywać się wedle upodobania i najdzikszych fantazji, tym samym daje mu poczucie bezpieczeństwa i wygodne miejsce do spania w nocy.


ile sypać ściółki
Myszoskoczki potrzebują grubej warstwy ściółki, aby móc realizować swoją pasję kopania i jednocześnie stworzyć sobie przestrzeń do spania

Jeśli nie dasz swoim małym przyjaciołom możliwości realizowania tej potrzeby, to wywoła to u nich wiele stresu. Jeśli nie będą miały wystarczająco ściółki, aby kopać, nie będą szczęśliwe - gdy się przestraszą czegoś i nie będą miały gdzie się schować, to objawy stresu się tylko nasilą.


Aby dowiedzieć się więcej o ściółce dla myszoskoczków, zajrzyj do osobnej sekcji naszego przewodnika poświęconej wyborowi właściwej ściółki. Tam piszemy szczegółowo o materiałach, z których są wykonane ściółki, oraz o tym, na co uważać i czego unikać podczas wyboru właściwej ściółki.


Zdjęcia użytkowników

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy