Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Gdy myszoskoczek gubi sierść


Gubienie sierści może być spowodowane przez wiele czynników, od starości aż do pasożytów. Jeśli zwierzaczek traci codziennie kępkę włosów, to z pewnością coś jest nie tak z jego zdrowiem i należy się bliżej przyjrzeć temu problemowi.


Gerbil gubi włosy
Czy futerko Twojego przyjaciela jest ładne i lśniące, czy może w niektórych miejscach łysieje?

Przyczyny utraty sierści będą się różnić w zależności od miejsca, w którym pojawia się łysina. Na przykład, łysienie na brzuchu może się wiązać z guzem lub ropniem, który się pojawił w tym miejscu, natomiast utrata sierści na pyszczku najczęściej będzie spowodowana ich wytarciem od gryzienia szczebelków klatki (aby zasięgnąć więcej informacji w tym temacie, zajrzyj do sekcji naszego przewodnika tutaj).

Jedną z najczęstszych przyczyn gubienia sierści są pasożyty - jeśli Twój myszoskoczek złapał np. świerzbowca, to będzie odczuwał potworne swędzenie i będzie się intensywnie drapać i właśnie podczas tego drapania może sobie wyrywać włosy.

Jeżeli masz pewność, że gubienie sierści nie jest spowodowane ani podeszłym wiekiem zwierzęcia, ani zarażeniem pasożytami, to najlepiej udać się z myszoskoczkiem do weterynarza, aby uzyskać dokładną diagnozę - Twój zwierzaczek może mieć jakąś chorobę lub brakuje jakiegoś mikro- lub makroelementu w jego diecie.


Zdjęcia użytkowników

Komentarze

Jagoda, 12 grudnia 2018

UWAGA!! dzisiaj rano podawałam mojemu myszoskoczkowi jeść na patrzę się, a na jego czubku głowy nie na sierści,nie wiem co mam robić .Proszę pomóżcie boje się że coś mu się stało