Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Gryzienie klatki


Czy Twój myszoskoczek gryzie szczeble własnej klatki? Jeśli tak, to należy się zająć problemem jak najszybciej. Myszoskoczek może gryźć kraty tak mocno, że wytrze sobie skórę na pyszczku oraz wykrzywi zęby. Problem ten nie dotyczy tylko myszoskoczków, ale też innych małych zwierząt trzymanych w domu. Powodem takiego zachowania może być albo brak gryzaków, klatka może być zbyt mała lub zwierzę się po prostu nudzi.


myszoskoczek gryzie kraty klatki
Gryzienie krat klatki może mieć kilka źródeł, począwszy od nudy aż do przerostu zębów

Gryzienie szczebli klatki może być źródłem wielu problemów, dlatego należy się zająć tym jak najszybciej. Poniżej znajdziesz kilka rozwiązań tej sytuacji.


Zapewnij więcej atrakcji

Niekiedy myszoskoczki żują kraty swojej klatki z nudy. Jeśli w ich klatce brakuje atrakcji, to zaczynają gryźć szczebelki w nadzieji, że wydostaną się ze swojego domku i pójdą do miejsca, gdzie znajdą więcej rozrywek.

Zanim jednak zaczniesz kupować dodatki, które włożysz do klatki, aby nieco ożywić dzień swojego przyjaciela, to warto się upewnić, że z rzeczy niezbędnych niczego mu nie brakuje. Czy mają na pewno wystarczająco dużo ściółki, aby się w niej zakopać? Czy mają kołowrotek odpowiedniej wielkości, aby mogły ćwiczyć?


Wstaw do klatki gryzaka

Jednym z najczęstszych powodów, dla których myszoskoczki gryzą pręty klatki, to chęć wyregulowania długości zębów. Zęby myszoskoczka rosną przez całe ich życie, a te żyjące w warunkach domowych nie mają tylu okazji co ich dziko żyjący bracia do regularnego ścierania zębów. To też oznacza, że myszoskoczkom grozi przerost zębów - jeśli tak się dzieje, to zupełnie oczywistym rozwiązaniem problemu dla Twojego małego przyjaciela jest gryzienie wszystkiego, co wpadnie mu w zęby - nawet czegoś tak twardego jak metalowe kraty!


gerbil chew toy bar
Postaraj się zapewnić swojemu myszoskoczkowi coś do gryzienia

Gdy włożysz do klatki specjalnego gryzaka, to zapewniasz zwierzątku coś bezpiecznego, co może sobie przerobić na wiórki. Taki gryzak jest wykonany ze specjalnie dobranego drewna, które nie rozsypuje się w drzazgi (te mogłyby poranić policzki zwierzaczka) i będzie zdecydowanie lepsze do żucia niż kraty!


Poświęć więcej czasu na zabawę z myszoskoczkami

Czasem myszoskoczki próbują się przegryźć przez szczeble swojej klatki po to, aby wydostać się na zewnątrz - rozwiązaniem może się okazać wyciągnięcie ich z klatki po to, aby się pobawić. Jeśli będą mogły pozwiedzać Twój dom nieco częściej i przy tym się wybiegać, to nie powinny już tak bardzo pragnąć się wydostać z klatki.


Kup większą klatkę

Jeśli Twój myszoskoczek nie potrafi przestać gryźć klatki, to pewnie chce stamtąd uciec. Jedną z najczęstszych przyczyn tego stanu jest to, że klatka jest zbyt mała. Jeśli zwierzak potrzebuje więcej przestrzeni, to naturalnym rozwiązaniem jest podarowanie mu tej przestrzeni. Gdy żaden inny sposób nie działa, to właśnie kupno większej klatki powinno rozwiązać ostatecznie problem.


Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw komentarz