Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Zrób miejsce w kalendarzu dla siebie i Twojego kurczaka

Wraz ze swoją rodziną zaplanuj swój rok w taki sposób, abyście mogli jak najwięcej czasu spędzić ze swoimi kurczakami. Kto wie, jeśli odpowiednio je nagrodzisz, może zaskoczą Cię tym, że przy pierwszej możliwej okazji nie będą chciały przeskoczyć ogrodzenia i uciec.


Wielkanoc

Powszechnie kojarzona z kurczaczkami i pisankami, to idealna okazja do świętowania zarówno dla skromnego jaja, jak i dla kurczaka. To już tradycja, aby spędzić kilka dłuższych chwil ze swoimi kurkami i obdarzyć chwilą refleksji czas, jaki spędziliście ze sobą. Może to też dobra okazja, by zorganizować wyścig z jajkiem na łyżce, oficjalny dystans to długość ogrodu, a zwyczajowa nagroda to beza cytrynowa (przepis na bezę sprawdź tutaj).


Tłusty wtorek, czyli Dzień Naleśnika

Obchody tego dnia sięgają wiele wieków wstecz. W Wielkiej Brytanii w tym dniu ludzie tradycyjnie ścigali się w drodze do kościoła. Badania przeprowadzone przez naszych ekspertów wskazują jednoznacznie, że w tym dniu najlepsze są naleśniki zrobione z jaj od własnych kur, ponieważ jaja własnej produkcji dają naleśnikom niezwykłą aerodynamikę podczas przerzucania.


Smakowity naleśnik zrobiony z jaj domowej produkcji
Smakowity naleśnik zrobiony z jaj domowego chowu

30 kwietnia - ostatni dzień składania PIT-ów

Zgadza się, to także ostatni dzień rozliczenia Twoich kurczaków, aby przedstawiły one dane ze składania jaj w ciągu minionego roku. Rachunek zysków wobec strat powinien być, oczywiście, dodatni, o ile nie zdecydowaliście się przeznaczyć czystego zysku na zakup czereśni w białym serze dla kurczaków, za którymi one przepadają.


Tomek zbiera dopiero co złożone jaja z kurnika Eglu Cube
Tomek zbiera dopiero co złożone jaja z kurnika Eglu Cube

14 lutego - Walentynki

Zgodnie z legendą, św. Walenty uzdrowił córkę pewnego sędziego dzięki swej dobroci, ale my zdołaliśmy się dowiedzieć, że to jego umiejętności wypiekania niebiańskich ciast podbiły serce niewiasty i przyniosły jej uzdrowienie. Wśród tych wszystkich słodkości znajdował się, oczywiście, kubek z koglem-moglem.


Dzień przybycia Twojego kurczaka

Pamiętasz, kiedy w Twoim domu zawitał Twój pierwszy kurczak? To z całą pewnością data, którą każdy zna. Dlaczego więc nie uczynić tego dnia Waszym świętem i urządzić z tej okazji kurzą imprezę. Oto nasz sposób: upiecz ciasto, a na wierzchu umieść odpowiednią liczbę świeczek, zaproś przyjaciół i tańczcie całą noc.


23 listopada - Dzień Zabierania Kurczaka do Pracy

Tom Cruise zabrał tego dnia na plan filmu Top Gun (1986) swojego kurczaka, aby ten pomógł mu w uczeniu się do roli, w której jego partner z planu, “Gęś” (‘Goose’) nie potrafił mu pomóc. Właśnie dlatego spraw, aby Twój kurczak poczuł się kimś zupełnie wyjątkowym w tym dniu, i zabierz go ze sobą do pracy. My wszyscy tak robimy. (Ale zrób to tylko wtedy, jeśli kurczak jest na to chętny - nie ma sensu zabierać go na siłę).


Dzień Twojego Pierwszego Jaja

To ważne, aby pamiętać, kiedy zostałeś w pełni hodowcą, pielęgnując swoje kurki i otrzymując w prezencie swoje pierwsze jajo.


To rzeczywiście wielki powód do świętowania, gdy odbierasz swoje pierwsze trzy jaja z kurnika Eglu
To rzeczywiście wielki powód do świętowania, gdy odbierasz swoje pierwsze trzy jaja z kurnika Eglu

Wigilia

W zasadzie każdy dzień przypomina Boże Narodzenie, gdy jesteś szczęśliwym posiadaczem kur. Może się jednak okazać, że kurczaki nie zdążą na czas spakować swoich prezentów dla Ciebie. Nie stresuj się, poczęstuj je kutią i zabierz do domu na wspólne kolędowanie, a po północy porozmawiacie sobie od serca.Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy