Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Wprowadzka do nowego domu

Wprowadzka Twoich nowych kurczaków do domu to ekscytujący czas dla każdego. Obserwowanie, jak kury odnajdują się w nowym miejscu, to świetna rozrywka. Nie zapominajmy o zebraniu Twojego pierwszego jaja, którego samo znalezienie było dla nas lepsze niż jajecznica, którą potem z niego zrobiliśmy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak szybko i bezproblemowo przedstawić swojego kurczaka Twoim pozostałym zwierzętom.


Możesz użyć ogrodzenia Omlet, aby powstrzymać swoje kurczaki od wycieczek na grządki z kwiatami
Możesz użyć ogrodzenia Omlet, aby powstrzymać swoje kurczaki od wycieczek na grządki z kwiatami

Wprowadzka do kurnika

Najłatwiej jest złożyć i przygotować kurnik, zanim w ogrodzie pojawią się kurczaki. Kiedy już przywieziesz ze sobą kurczaki, będą się one najprawdopodobniej znajdować w kartonie lub transporterze. Wstaw ten pojemnik na wybieg, otwórz i pozwól, żeby wyszły, kiedy mają na to ochotę. Jeśli mają z tym nieco kłopotu, możesz je delikatnie wyjąć z pojemnika.


Kury właśnie się wprowadziły do swojego kurnika Omlet Classic
Kury właśnie się wprowadziły do swojego kurnika Omlet Classic

Najlepiej, żeby pierwszego dnia kurczaki były zamknięte w swojej wolierze / na wybiegu, aby mogły dobrze się zorientować, gdzie są karmidło i poidło, a gdzie się ułożyć do snu. Jeśli Twój kurnik nie wychodzi na wybieg, najlepiej przetrzymać kurczaki w kurniku przez cały pierwszy dzień. Po pierwszym dniu i nocy możesz je wypuścić na większy wybieg lub pozwolić im poznać cały ogród. Powinny wtedy już wiedzieć, gdzie znaleźć wodę i pożywienie. Warto przez kilka pierwszych dni sprawdzać, co się u nich dzieje, aby się upewnić, że wszystko jest w porządku. Kiedy je zamykasz, wyjmij listę obecności i sprawdź, czy wszyscy są na miejscu.


Pierwsze spotkanie z innymi zwierzętami

Najlepiej unikać przedstawiania kurczaków innym zwierzętom, dopóki Twoje kurki nie poczują się komfortowo w nowym miejscu. A to dlatego, że trudniej im będzie się zrelaksować w nowym miejscu, jeśli jednocześnie z nowym domem poznają Twojego psa. Gdy mowa o innych zwierzakach, mamy na myśli te zwierzaki, z którymi kurczaki będą musiały się podzielić ogrodem. Z tego powodu nie ma potrzeby przedstawiania Twoich kur chomikowi Stefanowi lub Twoim rybkom. Jeśli masz kota lub psa, to warto ułatwić im poznanie się, zanim zostawisz ich ze sobą na całe popołudnie.


Przy odrobinie dobrych chęci, pierwsze spotkanie Twoich kurczaków z kotem czy psem może pójść bardzo gładko
Przy odrobinie dobrych chęci, pierwsze spotkanie Twoich kurczaków z kotem czy psem może pójść bardzo gładko

Kurczaki nie będą miały problemu z psem czy kotem i, o ile zwierzęta przyzwyczają się do siebie, nie powinny sobie nawzajem wchodzić w drogę. Będziesz jednak musiał mieć na nie oko, dopóki nie masz pewności, że kurczaki nie zaznają od Twoich innych zwierząt krzywdy.


Psy

Na psa powinny działać komendy “siad”, “zostaw” (lub “nie”). Najpierw zabierz psa na długi spacer, żeby go zmęczyć. Dopiero potem przedstaw go kurczakom. Podczas pierwszego spotkania, lepiej mieć psa na smyczy. To pozwoli im przyzwyczaić się do siebie, a Ty będziesz miał pełną kontrolę nad ewentualnym zrywaniem się psa lub innym niepożądanym zachowaniem. Pozwól psu obwąchać kurczaki, jeśli ma na to ochotę. W takich okolicznościach jest bardziej prawdopodobne, że to pies dostanie dziobem po nosie niż to, że im zrobi krzywdę.


Pies może obudzić w sobie instynkt opieki nad kurczakami
Pies może obudzić w sobie instynkt opiekuna kurczaków

Drugi etap poznania lepiej zostaw na dzień następny. Spuść wtedy psa ze smyczy. Nakaż mu siedzieć, weź jednego z kurczaków na ręce i delikatnie postaw go na podłodze. Bądź cały czas w pobliżu, na wypadek, gdyby pies rzucił się za kurczakiem. Twój pies najprawdopodobniej powącha kurczaka i zdecyduje, że nie jest on aż tak interesujący. Jeśli Twój pies mimo wszystko będzie gonił i próbował gryźć kurczaki, będziesz musiał rozważyć budowę osobnego wybiegu dla kur, do którego pies nie będzie miał dostępu.


Koty

Jeśli masz koty, nie musisz się obawiać, że zaczną gonić kurczaki. Kurczaki są dość duże i kot nie będzie nimi zbytnio zainteresowany. Jeśli jednak będzie się interesował, kurczaki powinny bez kłopotu się obronić i jednym dziobnięciem załatwić sprawę. Kot w ten sposób szybko się nauczy, by zostawić je w spokoju.


Uroczy młody kot na pierwszym spotkaniu z grzywaczem imbirowym firmy Omlet
Uroczy młody kot na pierwszym spotkaniu z grzywaczem imbirowym firmy Omlet

W dniu pierwszego spotkania lepiej, aby kurczaki znajdowały się zamknięte na swoim wybiegu, gdzie kot nie może się dostać. Możesz wtedy przyprowadzić kota w pobliże kurnika i sprawdzić, czy jest on zainteresowany kurami, czy nie. Najprawdopodobniej okaże się, że kot je poobserwuje przez chwilę, ale szybko się znudzi. To dobry objaw, bo wskazuje, że Twój kot nie będzie się także interesował kurami w czasie, gdy będą biegać wolno. Po takim spotkaniu możesz wypuścić kurczaki, na początku miej jednak oko na nie i na kota.Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy