Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Co zrobić, aby kurczaki nie uciekały?

Tak naprawdę, to kurczaki nie potrafią latać. Mogą jednak posłużyć się swoimi skrzydłami, by podskakiwać i wspinać się na ogrodzenia, aby uzyskać upragnioną wolność. Najdłuższy zmierzony lot kurczaka liczył sobie 91.89 m i trwał 13 sekund - to ogromny dystans jak na ten gatunek ptaka. Normalny kurczak tego nie potrafi, ale dla bezpieczeństwa podcina się im lotki, aby zapobiec uciekaniu. Popularne powiedzenie mówi o podcinaniu skrzydeł, lecz jest ono bardzo nieprecyzyjne. Samych skrzydeł nikt nie podcina, podcinamy jedynie kilka piór.


Grzywacz imbirowy pani Małgorzaty uwielbia wspinać się na swój wybieg Eglu Run
Grzywacz imbirowy pani Małgorzaty uwielbia wspinać się na swój wybieg Eglu Run

  1. Podcinanie lotek to nic strasznego, ponieważ bardzo łatwo to przeprowadzić i dajemy Ci gwarancję, że jest bezbolesne dla kurczaka. Podążaj jedynie krok po kroku za naszymi instrukcjami, aby kurczaki nie uciekały teraz i aby zapobiec wszelkim próbom wielkiej ucieczki w przyszłości.

  2. Trzymaj kurczaka spokojnie w rękach i rozciągnij skrzydło w taki sposób, że wszystkie pióra będą rozłożone. Wystarczy, że przytniesz tylko pióra na jednym skrzydle, aby Twoja kura nie mogła złapać równowagi podczas prób lotu.

  3. Przytnij lotki pierwszego rzędu. Lotki pierwszego rzędu to około pierwszych 10 piór od końca skrzydła. Poniższy diagram pokazuje, gdzie przyciąć pióra. Będziesz chciał przyciąć pióra mniej więcej w połowie ich długości.

Użyteczna porada: Przytnij pióro w miejscu, gdzie stosina jest biała, aby nie skrzywdzić kurczaka. W miejscu, gdzie stosina jest ciemna, płynie krew. Całą operację powtarzaj za każdym razem, gdy kury się na nowo opierzają.Naucz się bezpiecznie podcinać skrzydła swoim kurom oglądając ten poradnik.

Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy