Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Jak uchronić kurczaki przed drapieżnikami?

Jako hodowca kurczaków w pewnej chwili z pewnością się spotkasz z niechcianymi gośćmi. Na Twoje kurczaki głównie będą sobie ostrzyć zęby lisy i kuny. Jeśli mieszkasz w terenie gęsto zabudowanym, to prawdopodobieństwo kłopotów z lisami czy kunami jest odpowiednio mniejsze, ale miejskie lisy mogą się okazać istotnym problemem. Jeśli mieszkasz na wsi, a kurczaki trzymasz w sadzie lub na polu, to ataki w ciągu dnia są bardzo prawdopodobne. Z drugiej strony, lisy to raczej nocne zwierzęta, dlatego nie powinieneś się zanadto martwić o ataki za dnia.


Woliera Walk In jest najbezpieczniejszym miejscem dla Twoich kurczaków
Woliera Walk In jest najbezpieczniejszym miejscem dla Twoich kurczaków

Najlepszy sposób na drapieżniki to kurnik odporny na ataki lisów, borsuków i kun. Wszystkie kurniki firmy Omlet gwarantują kurom bezpieczeństwo od drapieżników dzięki kołnierzowi, który zapobiega kopaniu tuneli przez lisy czy borsuki.


Sprytny lisek ze swoją zdobyczą przyłapany w ciągu dnia na łące
Sprytny lisek ze swoją zdobyczą przyłapany w ciągu dnia na łące

Tak długo, jak co noc będziesz zamykać kurczaki, gdy idą one spocząć na grzędę, to Twoje kurki bezpieczne od nieproszonych gości. Jeśli chcesz zapewnić swoim kurczakom dodatkowe środki bezpieczeństwa, możesz zrobić kilka rzeczy.


  • Ogrodzenie lisy to sprytne zwierzęta i potrafią one pokonać większość ogrodzeń albo górą, albo dołem, ale możesz podjąć kilka kroków, aby maksymalnie im utrudnić dostanie się na posesję. Ogrodzenie powinno mieć przynajmniej 1.80 m wysokości i najlepiej, gdyby lekko się pochylało na zewnątrz, aby utrudnić wspinaczkę. Aby zapobiec podkopom, możesz osadzić ogrodzenie w ziemi, wkopując je na przynajmniej 30 cm i także zakrzywiając je lekko na zewnątrz. Zanim zasypiesz tak wykop ziemią, umieść tam cegły lub duże kamienie. Lisy potrafią się przegryźć przez niektóre druty, dlatego warto zainwestować w ogrodzenie z ocynkowanej stali, którego lis nie będzie w stanie przegryźć. W ostateczności możesz postawić ogrodzenie pod napięciem - takie zabezpieczenie skutecznie odstraszy chytre lisy od Twojego kurnika.

  • Środki odstraszające - jednym z nich jest pies, jeśli go posiadasz. Jeśli zaznaczy swoje terytorium wokół wybiegu dla kur, może to czasem wystarczyć, aby lis zrezygnował. Niektórzy ludzie twierdzą, że wieszanie ludzkich włosów w ogrodzie ma właściwości odstraszające. Jeśli jednak lis jest bardzo głodny, żaden z tych środków nie podziała, w takich wypadkach tylko zabezpieczenia wybiegu i kurnika są w stanie powstrzymać jego apetyt.


Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy