Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Jak się obchodzić z kurczakami?

Umiejętność łapania i obchodzenia się z kurczakami jest, wbrew pozorom, niezwykle ważna. Należy regularnie dokonywać przeglądu zdrowia kurczaków, a do tego trzeba potrafić się z nimi obchodzić. Im bardziej przyzwyczaisz je do łapania i noszenia na rękach, tym łatwiej będzie Ci to zrobić, a sprawa będzie mniej stresująca dla nich. Jeśli poświęcisz dużo uwagi oswojeniu kurczaków, jak tylko je dostaniesz, to potem nie powinno być żadnego problemu z łapaniem ich. Sprawa staje się nieco utrudniona, gdy Twoje kurczaki potrafią latać lub gdy nie są przyzwyczajone do dotyku człowieka.


Piękny zdrowy kurczak jest brany na ręce przez właściciela
Piękny zdrowy kurczak jest brany na ręce przez właściciela

Najlepszy sposób na oswojenie kurczaków to zbudowanie zaufania między Tobą a nimi dzięki częstowaniu ich ulubionymi smakołykami z ręki. Szybko przyzwyczaisz je do jedzenia Ci z ręki, a w międzyczasie możesz zacząć powoli i spokojnie je głaskać. Niektóre kury mogą nawet przysiąść myśląc, że jesteś kogutem, który chce je podeptać. Dzięki temu jeszcze łatwiej schwycisz je w ręce.


Jak podnosić kurczaki?

Gdy podnosisz kurczaka, to obiema rękoma przyciśnij najpierw skrzydła kurczaka do jego boków. To zapobiegnie machaniu skrzydeł. Podnieś kurę, a następnie jedną dłoń umieść pod jej brzuchem, jej skoki chwytając między palcem wskazującym i środkowym oraz między palcem środkowym i serdecznym. Za pomocą drugiej ręki trzymaj ją blisko siebie. Jeśli wykonasz to prawidłowo, to kura powinna siedzieć spokojnie.


Amy Punchard oswoiła swoje kury, często biorąc je na ręce i dając smakołyki
Amy Punchard oswoiła swoje kury, często biorąc je na ręce i dając smakołyki

Super porada: Jeśli Twoje kury nie są przyzwyczajone do trzymania na rękach, spróbuj je łapać w nocy, gdy siedzą w swoim kurniku. Wtedy nie powinnaś/powinieneś mieć żadnego problemu z wzięciem ich prosto z grzędy.

Czy kurczaki lubią głaskanie?

Oswojona kura lubi głaskanie tak samo jak kot czy pies. Poddanie się głaskaniu to u kur gest podległości i oznacza, że ptak Ci ufa.

Czasami kura przykucnie na ziemi, gdy podchodzisz. Dzięki temu łatwiej ją złapać. To instynktowne zachowanie u kury i oznacza, że myli Cię ona z kogutem. Gdy kurta przykuca, zaprasza koguta do deptania!

Koguty jednak bardzo rzadko lubią głaskanie, dlatego lepiej z nimi nie próbować!Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy