Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Jak umyć i wysuszyć kurczaka?

W zasadzie nie ma obowiązku, żeby kąpać kurczaka tak długo, jak nie zamierzasz go pokazywać na wystawie. W pewnej chwili możesz jednak poczuć potrzebę, aby Twój biały kurczak powrócił do oryginalnej bieli, lub po prostu lubisz mieć na rękach czystego zwierzaka. Jakikielwiek pobudki Toba kierują, upewnij się, że myjesz kurczaka we właściwy sposób, aby zaoszczędzić mu niepotrzebnego stresu.


Trzy piękne kurczaki suszą się w słońcu po kąpieli, kury, higiena
Trzy piękne kurczaki suszą się w słońcu po kąpieli

Jeśli zrobisz to dobrze, to może się okazać, że kurczak polubi kąpiele. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak mieć w domu czystego jak łza kurczaka. Zlew okazuje się do tego celu idealny.


  1. Napełnij zlew ciepłą wodą i posadź kurczaka w tej wodzie na kilka minut. Następnie wyjmij kurczaka, umieść na płaskiej powierzchni takiej jak brodzik prysznica. Możesz użyć szamponu dla dzieci i szczoteczki do zębów, aby delikatnie wyszorować nogi i stopy kurczaka. Spróbuj delikatnie usunąć jakikolwiek brud.

  2. Przenieś kurczaka z powrotem do zlewu i za pomocą dzbanka polej go powoli wodą. Zmoczenie go całego może zająć nieco czasu, ponieważ pióra są do pewnego stopnia wodoodporne.

  3. Zastosuj szampon dla dzieci lub specjalny szampon dla drobiu i masuj do momentu powstania piany na piórach. Bądź ostrożny i upewnij się, że nie pominąłeś żadnego ważnego miejsca na ciele kurczaka. Uważaj, gdy myjesz mu głowę, aby szampon nie dostał mu się do oczu.

  4. Zmyj szampon z kurczaka. Upewnij się, że nigdzie nie ma śladów mydła lub piany, ponieważ może to wpłynąć na późniejszy stan piór, gdy kurczak jest już suchy.

  5. Wyjmij kurczaka ze zlewu i zawiń go w ręcznik.

  6. Za pomocą bawełnianych wacików przetrzyj dziób i nozdrza, aby pozbyć się brudu i kurzu.

  7. Poklepuj kurczaka ręcznikiem, dopóki nie będzie suchy.

  8. Możesz sobie pomóc suszarką, aby wysuszyć kurczaka po kąpieli. Jeśli się na to zdecydujesz, ustaw suszarkę na najniższą moc i najniższe obroty. Susz pióra idąc z włosem, nigdy pod włos, zaczynając od głowy, a na otworze kloaki kończąc. Możesz rozgarniać pióra palcami, aby pomóc sobie w suszeniu. Jeśli Twój kurczak rozpostrze skrzydła, może to oznaczać, że mu za gorąco. Przestań wtedy na chwilę i pozwól mu się schłodzić, a potem wróć do suszenia.

  9. Możesz także wyszuszyć kurczaka przez włożenie go do pudełka z mocną lampą lub sadzając go blisko ognia (to może być trudne, jeśli nie nauczyłeś wcześniej swojego kurczaka siedzieć spokojnie). W większości sytuacji ciepłe pomieszczenie w zupełności wystarczy, by szybko wysuszyć kurczaka.

Użyteczna porada: Nigdy nie zostawiaj swojego kurczaka bez opieki, gdy jest w wodzie. Nigdy też nie zostawiaj go mokrego w zimnym pomieszczeniu. Jeśli Twój kurczak wpada w panikę, wstrzymaj się z myciem i spróbuj ponownie, gdy się uspokoi.



Zdjęcia użytkowników

Suszenie kurczaków suszarką do włosów
Suszenie kurczaków ...
Kąpiel do suszenia kurczaków
Kąpiel kurczaka po wypadnięciu
Pod prysznicem
Suszenie
Pod prysznicem
Nie trzeba się martwić o używanie suszarki do włosów
Wygląda na to, że mu się podoba
Dziękuję Omlet za rady, kurę prysznicową.
Susan po kąpieli

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy