Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Wspaniały świat kurczaków

Elegancik, dandys, laluś, pięknisia, trzpiotka albo bezwstydny narcyz - niektóre kurczaki nie mogą się powstrzymać od strojenia w piórka. Zwłaszcza samce potrafią się wystroić wedle różnych stylów, w wiele kolorów oraz kombinacji piór wielu rodzajów. Jeśli znasz tylko jednolicie brązowe kury, to nie uwierzysz własnym oczom, gdy odkryjesz różnorodność i splendor świata kurczaków. Do podstawowej orientacji, możesz skorzystać z naszego katalogu ras, by odkrywać ich tajemnice. Poniżej prezentujemy tylko kilka z naszych ulubionych.


Appenzeller Spitzhauben

Nasz dobry znajomy, pan Jerzy opowiedział nam historię o mieście Appenzeller w Szwajcarii, w którym ludzie nie noszą butów, a przy ładnej pogodzie zabierają swoje świnki na lekki popołudniowy spacer. Nie zaskoczyło nas więc, że w tym samym mieście wyhodowano jedną z naszych ulubionych ras kurczaków. Proszę Państwa, oto Appenzeller Spitzhauben.

Jeśli zdecydujesz się odwiedzić to miasto i będziesz potrzebował miejsca, w którym możesz się zatrzymać, pan Jurek poleca dom gościnny Gasthof Baeren-Schlatt.


Przepiękna kurka Appenzeller Spitzhauben o imieniu Penelopa kroczy dumnie po swoim tarasie
Przepiękna kurka Appenzeller Spitzhauben o imieniu Penelopa kroczy dumnie po swoim tarasie

Kochin

Ta rasa kurczaków przybyła do Europy z Chin za sprawą Francuzów jeszcze w XIX wieku. Wśród wszystkich kur wyróżniają się grubymi udami i opierzonymi nogami, a przy tym mają małe głowy. Kochiny mają białe pióra, które zmieniają kolor na miedziany na słońcu. Dlatego ostrożnie planuj kąpiele słoneczne dla swoich kochinów!


Zielononóżka kuropatwiana

Obecnie bardzo popularna w Polsce kura naszego rodzimego chowu. Poza charakterystycznymi zielonymi nogami, kurczaki tej rasy są z natury dość niezależne i ciekawskie. Stąd możesz pomyśleć o nieco większej ilości atrakcji na ich wybiegu. Mamy też świetną wiadomość dla tych na diecie oraz dla alergików: jaja zielononóżek zawierają mniej cholesterolu niż pozostałe, a także poprzez mniejszą zawartość białka w jaju kosztem żółtka, mają mniej alergenów! Zielononóżka najlepiej się chowa w małych kurnikach, ponieważ nie lubi tłumów. To będzie idealny mieszkaniec Twojego Eglu.


Orpington

Pióra orpingtonów działają jak podwójny kożuch. Bardzo obfite upierzenie jest efektem uważnej hodowli Brytyjczyków w XIX wieku. Z dostępnych odmian możesz wybrać sobie kurkę w kolorze czarnym, niebieskim, białym i żółtym, choć trzeba powiedzieć, że żółty jest najbardziej popularny. Nie bez znaczenia dla ich historii jest fakt, że to właśnie orpington postawił swoją kurzą stopę jako pierwszy w naszym Eglu - szkoda tylko, że nie był do końca świadomy wagi tego wydarzenia! Właśnie w tamtej chwili był, niestety, bardziej zainteresowany rodzynkami, które wrzuciliśmy do środka, aby zachęcić go do wejścia!


Wspaniały kuper czekoladowego orpingtona oraz zdjęcie z profilu żółtego orpingtona o uroczych imionach Muffy i Buffy
Wspaniały kuper czekoladowego orpingtona oraz zdjęcie z profilu żółtego orpingtona o uroczych imionach Muffy i Buffy

Rhode Island Red

Popularnie zwane karmazynami albo rodajlendami, która uwielbia duże wybiegi, gdzie może do woli grzebać w trawie. Karmazyny są z natury dość odważne, ale potrafią być nieco wybredne w żywieniu. Długo dojrzewają, ale za to znoszą duże i bardzo smaczne jaja!


Silka

Zwana jest też kurą jedwabistą nie bez kozery, ponieważ jej wiotkie puszyste upierzenie w dotyku przywodzi na myśl jedwab. Przez takie upierzenie jednak mają one specjalne wymagania, ponieważ zbyt wysokie lub zbyt niskie temperatury, a także duża wilgotność wyraźnie im szkodzą. Mają łagodną naturę i są przyzwyczajone do bycia w zamknięciu, co czyni je świetnymi zwierzętami w hodowli oraz dobrymi kompanami.


Sussex

Na wielu wybiegach możesz zobaczyć kury tej rasy, ponieważ są łatwe w hodowli, a także są powszechnie chwalone za dobrą nieśność i smaczne mięso. Kurczaki sussex poza odmianą białą, występują także w czarnym i srebrnym upierzeniu.


Śliczna kura rasy Sussex przechadza się wśród kwiatów
Śliczna kura rasy sussex przechadza się wśród kwiatów

Plymouth Rock

Możesz je znaleźć w kilku odmianach barwnych, ale największe wrażenie robi ich najbardziej tradycyjna szata - biała w czarne prążki. Kurczaki plymouth rock są idealne dla Twojej hodowli, ponieważ nie mają dużych wymagań i są bardzo przyjazne i towarzyskie. Jest duża szansa, że to właśnie ze swoim plymouth rockiem na kolanach usiądziesz do oglądania popołudniowej telenoweli!


Kura czubatka

Znana za granicą jako kura polska, słusznie jest naszą dumą. Nie możesz przejść obojętnie wobec tego pięknego czuba! Czubatki są małe, inteligentne i bardzo przyjazne, choć przez swoje czuby ich widoczność jest często ograniczona. To też sprawia, że wymagają nieco więcej troski niż inne kury - nie zdziw się więc, jeśli zobaczysz naszego znajomego, pana Marka, który suszy czuby swoich kurek suszarką po dużym deszczu.
Zdjęcia naszych klientów

Hen Solo chce sprawdzić, czy aparat ma smakołyki
Używają go częściej niż my
Kilka z mojego stada, White Pekin (kogut i kura), Black Pekin, Frizzle Serama i Black Brahma
Zbliżenie kury w różowym Eglu kurniku

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy