Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Kto rządzi na grzędzie?

Wiele kurcząt obwinia się o to, że są dręczycielami, ale prawdziwy obraz rzeczy wcale nie jest tak prosty. Gdy masz do czynienia z grupą (tutaj: grzędą) kurcząt, one same zdecydują między sobą, kto rządzi, kto jest drugi w porządku dziobania, kto trzeci itd. Kurczak drugi w porządku dziobania odpowiada przed pierwszym, trzeci z kolei odpowiada przed dwoma pierwszymi i tak aż do samego dołu hierarchii, gdzie biedna stara pieprzniczka dworska odpowiada przed każdym.


Kurki rasy Speckledy właśnie zdecydowały, kto tu rządzi
Kurki rasy Speckledy właśnie zdecydowały, kto tu rządzi

Co całkiem zrozumiałe, jedyna rzecz, która może zmienić porządek dziobania to przybycie nowych kur. Nigdy nie wprowadzaj do grzędy tylko jednej kury, ponieważ będzie w takim układzie dręczona. Zamiast tego wprowadź 3 lub 4 kury na raz. Niestety, efektem tego będą walki między starymi lokatorami i nowoprzybyłymi w ciągu kilku pierwszych dni po wprowadzce, ale po kilku dniach ustaną. Podstawową rzeczą, o której należy pamiętać, to nigdy nie odseparowywać najsłabszego kurczaka; jeśli już trzeba tymczasowo któregoś odseparować, zrób to z dręczycielem.


Kura rasy Plymouth Rock Bantam jest wprowadzana z przyjaciółkami do nowego stada
Kura rasy Plymouth Rock Bantam jest wprowadzana z przyjaciółkami do nowego stada

Może być Ci trudno patrzeć, jak Twoje kury wdają się w waśnie, ale pamiętaj, że to część naturalnego porządku i w większości sytuacji Twoje kurczaki rozwiążą wszelkie niesnaski między sobą bez Twojej pomocy. Gdy już ustalą porządek dziobania, od tamtej pory będzie miło i spokojnie, dlatego uzbrój się w odrobinę cierpliwości.Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy