Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Kurczaki, koty, psy i kaczki

Jeśli śledziliście niegdyś losy Reksia, to zapewne wiecie, że Wasze inne zwierzaki nie powinny mieć problemu z kurami… o ile nie trzymacie w domu udomowionego lisa, wilka, tygrysa czy lwa! Ta lista mogłaby się jeszcze ciągnąć, ale tutaj się zatrzymamy. Nie powinniście mieć żadnych problemów. Jeśli posiadacie koty lub psy, nie powinno Was to powstrzymać od sprawienia sobie kurczaków.


Kot siedzi na wolierze dla kurczaków i ich pilnuje
Kot siedzi na wolierze dla kurczaków, by mieć nad nimi pieczę

Kurczaki potrafią być niezwykle waleczne, gdy zachodzi taka potrzeba. Grupa kurczaków potrafi się doskonale obronić przed psami czy kotami. Odradzalibyśmy jednak pozostawianie Waszych kurczaków z kotem czy psem. Posiadanie psa czy kota w towarzystwie kurczaków ma swoje ogromne zalety. Koty utrzymają miejscową populację gryzoni pod kontrolą, a zapach moczu psa powinien odstraszyć lisy.


Psy

Kury i psy mogą żyć razem i ułożenie relacji między nimi nie powinno Wam sprawić żadnego problemu. To, czy można zostawiać kurczaki w towarzystwie Waszego psa, zależy w dużej mierze od rasy psa. U niektórych ras uaktywni się instynkt łowiecki, który oznacza, że zaczną one gonić ptaki. Może to być problemem przy ich pierwszym spotkaniu ze sobą. Jeśli dobrze znacie swojego psa, będziecie z góry wiedzieć, czy zacznie on gonić kurczaki przy pierwszym poznaniu. Jeśli uznajecie to za wysoce prawdopodobne, najlepiej, by pies znajdował się wtedy na smyczy. Jeśli pies ma ochotę wdać się w pogoń, stanowcze “nie” powinno mu dać do zrozumienia, żeby tego nie robił. Jest prawdopodobne, że kurczaki w sytuacji pogoni będą potrafiły postawić się Waszemu psu i dziobnąć go w nos. To zazwyczaj wystarczy, by pies zrozumiał, że nie warto ich męczyć.


Twój pies może się zachować spokojnie i przywitać się z kurczakami wesoło harcującymi w Eglu Cube, pies i kurczak
Twój pies może się zachować spokojnie i przywitać się z kurczakami wesoło harcującymi w Eglu Cube

Koty

Wspólne pożycie kotów i kur nie powinno być żadnym problemem. Koty są mniejsze niż psy, a kurczaki potrafią się bardzo dobrze przed takimi zwierzakami obronić. Jest nawet bardziej prawdopodobne, że to Wasz kot będzie uciekał przed kurczakami niż na odwrót. Jeśli jednak macie bardzo zawziętego kota, być może konieczne będzie zastanowienie się nad różnymi opcjami ogrodzenia, które odseparuje kota i kurczaki od siebie.


Kotka Lucy nie ma problemów z zaprzyjaźnionymi kochinami, cochinami miniaturowymi, kot i kurczak
Kotka Lucy nie ma problemów z zaprzyjaźnionymi kochinami miniaturowymi

Kurczaki i kaczki

Kurczaki i kaczki potrafią dobrze żyć ze sobą, tak długo, jak wszystkie są samicami!

Kaczory będą chciały zdeptać w zasadzie wszystko, co ma pióra. Ich brutalne próby kopulacji z pewnością zestresują Twoje kury, które zazwyczaj przykucają, gdy zostają złapane, instynktownie układając się w pozycji do deptania. Kaczory próbują zazwyczaj przyczepić się swoim dziobem do partnerki, a w czasie tego procesu delikatne grzebienie kur mogą bardzo ucierpieć oraz mogą stracić nieco piór z szyi.

Dlatego trzeba to wyraźnie podkreślić - nie sprowadzaj sobie żadnych kaczorów! Samice kaczek jednak nie będą sprawiać żadnych problemów. Będą chodzić we własnym stadzie i nie powinny zwracać dużej uwagi na kury. Mogą trochę konkurować o resztki jedzenia, ale zazwyczaj walczą z mniejszą zawziętością niż kury!

Prev.

Zdjęcia naszych klientów

Stado
Kurczaki, kot i pies - ciesząc się słońcem
Tia (pies) zaprzyjaźnia się z Jenny i Penny
Kury i kot w ogrodzie
Kury i kot w ogrodzie
Cora ogląda kota!
Przyjaciele
Wprowadzanie się do noweGo domu
Buster i Priscilla
Kot i kury dzielą miskę jajecznicy!
Absynthe poznała swoich nowych przyjaciół kurczaków po raz pierwszy!
zapoznanie naszego kota z kurami. nadal nie wiemy, kto był najbardziej przerażony
Chicken & Cat
Królik i dwa kurczaki jedzące z ziemi
Pies zjadający pokarm dla kurcząt.

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy