Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Bezwzględny zawodowiec

Mogłoby się czasem zdawać, że miejskie i wiejskie nie mają ze sobą nic wspólnego. Podczas gdy na wsi lisy traktuje się jak prawdziwą zarazę i tępi, to miejskie lisy zdają się dostawać ciągłe zaproszenie, aby przyjść do śmietnika i się częstować resztkami.

Dlaczego wysyłamy tak mieszane sygnały i nasz obraz jednego zwierzęcia jest tak różny? Głównym chyba ku temu powodem jest to, czy posiadasz dobytek, który może posmakować lisowi? Jeśli tak, to będziesz traktował lisa raczej jako szkodnika niż okazję do zrobienia zdjęcia rzadko widywanemu zwierzęciu. Z dwóch rodzajów lisów, ten miejski z pewnością staje się coraz bardziej bezczelny, ponieważ może w miastach przebierać w jedzeniu, terytorium ma duże i żadnego naturalnego wroga, który by tam polował właśnie na niego.


Co jeszcze jedzą lisy?

Dieta lisów jest wieloskładnikowa: żywią się małymi ssakami, ptakami, owadami, dżdżownicami i warzywami. W ostatnich latach coraz poważniejszy staje się problem lisów stołujących się na miejskich śmietnikach. Z tego powodu zawsze dbaj o to, aby nic potencjalnie dla lisa smacznego nie leżało gdzieś wokół Twojego domu, nawet jeśli są to owoce opadłe z drzew lub wypluta pasza dla kurczaków - ponieważ to one mogą dać lisowi do zrozumienia, że warto Ciebie odwiedzić.

Niestety, lisy nie zabijają tylko i wyłącznie z głodu. Lisy mają w zwyczaju zadusić całe stada kur, nawet jeśli są w stanie zjeść tylko jedną.


Objawy wizyty lisa


  • Rozrzucone kępki trawy - lisy będą rozgrzebywać ziemię w poszukiwaniu owadów

  • Odchody zawierające dużo jagód i ziaren

  • Wycie późnym wieczorem i w nocy - odgłos lisa może wyprowadzić z równowagi, ponieważ brzmi podobnie do płaczu dziecka.

A co z kurczakami?

To świetnie, jeśli możesz wypuścić swoje kurczaki poza ich wybieg tak często, jak to możliwe, lecz jeśli podejrzewasz, że w okolicy czai się lis lub kuna, wypuszczaj kurczaki z wybiegu tylko wtedy, gdy jesteś w pobliżu. Lis, kuna, czy borsuk nie zbliżą się, jeśli wyczują człowieka.Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy