Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Różne typy kurników

Na rynku możesz znaleźć ogrom kurników do wyboru. Niezależnie od tego, czy masz spore stadko 10-12 bantamów czy tylko kilka grzywaczy imbirowych, aby codziennie mieć tylko kilka jaj, to możesz znaleźć bez kłopotu coś dla siebie.


Zielone Eglu Go Up wygląda przebojowo w ogrodzie, a kurczaki za nim szaleją
Zielone Eglu Go Up wygląda przebojowo w ogrodzie, a kurczaki za nim szaleją

Rozmiar

Im większy kurnik, tym więcej kur pomieści, ale nie uwierzysz, ile kurczaków potrafi się czasem zmieścić nawet w bardzo małym kurniku. Gdy kury śpią, będą grzędować razem na żerdziach i przytulać się do siebie, aby było im cieplej. Może Ci się wydawać, że Twój kurnik jest zapchany, ale z ciekawości otwórz go w nocy i zobacz, ile wolnej przestrzeni kurczaki pozostawią, gdy wszystkie się do siebie ciasno przytulą.

Większość ludzi trzyma od 2 do 8 kurczaków. Taka ilość jest głównie podyktowana przestrzenią lub tym, że hodowca nie potrzebuje więcej jajek niż tyle, ile codziennie zbiera.


Duży kurnik

W naszym przekonaniu, w dużym kurniku powinno mieszkać przynajmniej 6 kurczaków. Chcesz, oczywiście, wybrać kurnik o dużej powierzchni, ale czasami reklamy producentów mogą być mylące. Powinieneś założyć, że kurnik reklamowany jako przeznaczony dla 6 kurczaków jest zaprojektowany dla mniejszych ras takich jak bantamy, dlatego Twoje 6 orpingtonek może mieć kłopot, aby się w nim pomieścić. Tu w Omlet zawsze podajemy Ci orientacyjną ilość kur, które się zmieszczą do kurnika, z uwzględnieniem ich rozmiaru.


Cztery bantamy i dwa kochiny pani Heleny przepadają za swoim Eglu Cube
Cztery bantamy i dwa kochiny pani Heleny przepadają za swoim Eglu Cube

W naszej ofercie znajdują się dwa drewniane kurniki projektu znanej na świecie firmy Forsham Cottage Arks; jeden z nich to Lenham (od 6 do 8 dużych kur / od 10 do 12 kur średniej wielkości), a drugi to Boughton (6 kur średniej wielkości), a także zaprojektowany przez nas plastikowy Eglu Cube (od 6 do 8 dużych kur / od 8 do 10 kur średniej wielkości).Zobacz jak łatwo jest przemieszczać i utrzymać w czystości Eglu Cube.

Średni / mały kurnik

Średni / mały kurnik bez problemu pomieści około 4 kur. Większość rozpoczynających swoją przygodę hodowców sprawi sobie od 2 do 4 kur na początek i tak się akurat składa, że mogą przebierać w kurnikach jak w ulęgałkach. Co ważne dla każdego hodowcy, choć z pewnością szczególnie istotne dla początkujących, kurnik powinien dawać jak najlepsze rezultaty przy jak najmniejszym wkładzie pracy.

Zaprojektowaliśmy Eglu Classic oraz Eglu Go w taki sposób, aby idealnie realizowały to zadanie. Obydwa kurniki zostały tak zaprojektowane, aby Twoje kurczaki wymagały jak najmniej Twojej uwagi, a każdy z nich pomieści 4 kurczaki średniej wielkości, lub 2-3 duże kury.Zobacz kurnik średniej wielkości.

Kurnik na stojaku

Największą zaletą kurnika na stojaku jest to, że powiększa on przestrzeń wybiegu o powierzchnię, nad którą jest umieszczony, bez konieczności zwiększania pola wybiegu. Kurnik na stojaku zapewni też Twoim kurczakom zacienione miejsce pod nim i zapewnia maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Gdy chodzi o drewniane kurniki, umieszczenie ich na stojaku zapewni im większą żywotność, ponieważ nie będą ciągnęły wilgoci z ziemi i będą miały mniejsze szanse przegnicia. Inna zaleta kurników na stojaku to ich dostępność dla Ciebie - znajdują się na bardziej dogodnej wysokości. To może być bardzo ważne dla tych z nas, którzy nie mogą się zbytnio pochylać lub którzy mają ograniczoną mobilność.


Dwa grzywacze imbirowe o imionach Dafne i Velma korzystają z uroków swojego Eglu Go Up z wybiegiem
Dwa grzywacze imbirowe o imionach Dafne i Velma korzystają z uroków swojego Eglu Go Up z wybiegiem

W naszej ofercie posiadamy 3 kurniki na stojakach: Eglu Go Up (4 średnie lub 2-3 duże kury), Eglu Cube (6-8 dużych lub 8-10 średnich kur) oraz Boughton (6 średnich kurczaków).


Umieszczony na wysokości drewniany kurnik Boughton jest naprawdę łatwy w obsłudze
Umieszczony na podwyższeniu drewniany kurnik Boughton jest naprawdę łatwy w obsłudze

Jeśli jesteś już szczęśliwym posiadaczem Eglu Go i chciałbyś go przekonwertować na Eglu Go Up, to jest to naprawdę proste. Wszystko, czego potrzebujesz, to stojak i drabina, możesz także zdecydować się na opcjonalne koła oraz wybieg 2 m, aby dostosować kurnik do swoich potrzeb.


Obejrzyj nasz kurnik na stojaku.

Materiał

Materiał, z którego wykonany jest kurnik, ma bardzo istotne znaczenie dla żywotności kurnika, jego podatności na ataki pasożytów, łatwości w czyszczeniu oraz właściwości izolacyjnych.


Wielką zaletą plastikowych kurników jest to, że trudniej jest się w nich zagnieździć ptaszyńcowi kurzemu. A to dlatego, że mają bardzo mało trudno dostępnych zakamarków, w których pasożyty lubią się kryć. A jeśli już kurnik zostanie zainfekowany ptaszyńcem, wystarczy go rozłożyć na części i umyć pod ciśnieniem, aby był czysty jak łza.


Bardzo łatwo jest wyczyścić i wysuszyć Eglu Cube firmy Omlet
Bardzo łatwo jest wyczyścić i wysuszyć Eglu Cube firmy Omlet

W przeciwieństwie do drewnianych kurników, te wykonane z plastiku nie będą chłonąć wilgoci. A to nie tylko oznacza, że możesz je czyścić myjką ciśnieniową, ale także że nie będą nasiąkały wodą i nie zaczną próchnieć. Dodatkowo, w porównaniu z drewnianymi bardzo szybko schną.


Drewno

Jeśli jesteś tradycjonalistą, to możesz brać pod uwagę jedynie kurniki drewniane. Drewniane kurniki są w ciągłym użyciu od setek, jeśli nie od tysięcy lat - to świetny sposób na hodowlę kur. Jedyna rzecz, na jaką musisz w tym kontekście uważać, to tanie materiały, które sprawią, że kurnik nie przetrwa dłużej niż parę lat.


Kurnik Boughton i jego mieszkańcy - stadko kochinów miniaturowych
Kurnik Boughton i jego mieszkańcy - stadko kochinów miniaturowych

Tutaj w siedzibie Omlet, używamy do wszystkich naszych kurników tylko i wyłącznie prasowanej sosny kanadyjskiej, pochodzącej z samowystarczalnej hodowli. Sosna kanadyjska jest wytrzymała i świetnie znosi upływ czasu. Tylko rzuć okiem na nasze kurniki Boughton i Lenham.Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy