Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Co się dzieje na wystawie?

Gdy będziesz już na miejscu, będziesz musiał się zarejestrować i w trakcie rejestracji powiedzą Ci, która klatka będzie Twoja na czas wystawy. Warto, żebyś umieścił kurczaka w tej klatce na 30-60 minut przed rozpoczęciem wystawy, aby zdążył się przyzwyczaić do nowego miejsca. Przed samą oceną sędziowską, warto za pomocą wacika do demakijażu usunąć wszelki brud z dzioba, lica i pazurów. Wetrzyj też nieco kremu nawilżającego, oleju kokosowego lub wazeliny w grzebień, dzwonki i nogi - to sprawi, że ptak będzie wyglądał odświętnie. Możesz nadać połysk piórom, przecierając je jedwabną ściereczką, ale ta sztuczka działa nieco inaczej w zależności od rasy kurczaka. Przed pokazem, ptaków się zazwyczaj nie karmi ani nie poi, aby w bardzo ważnej chwili nie ubrudziły sędziego. Podchodzenie do kurczaka i karmienie oraz pojenie go może być również na niektórych wystawach źle odebrane, ponieważ w ten sposób dajesz sędziom do zrozumienia, która klatka jest Twoja, a to może stwarzać pole do wpływania na wynik konkursu..


Grzywacz imbirowy pana Krzysztofa zgodził się od razu na tresurę, jak tylko usłyszał o nagrodach na wystawie
Grzywacz imbirowy pana Krzysztofa zgodził się od razu na tresurę, jak tylko usłyszał o nagrodach na wystawie…

Kiedy już sędziowie przejdą i wydadzą werdykt, możesz wtedy nakarmić i napoić kurczaka. Zasady wystawy będą wymagać od kurczaka, aby pozostał na miejscu jeszcze przez określony czas wystawy. Ten czas to zazwyczaj doskonała okazja, by porozmawiać z sędziami oraz innymi wystawcami i wymienić się doświadczeniami.Zdjęcia użytkowników

Biała kura Leghorn radzi sobie dobrze
Barbu d'Anvers
Kremowy Kogucik Legbar

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy