Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Chów klatkowy

Chów klatkowy to prawdziwa plaga i nieszczęście dla wszystkich miłośników zwierząt, a Polsce jeszcze daleko do rozwiązania tego problemu. Wystarczy wspomnieć, że blisko 90% polskich jaj to jaja chowu klatkowego, oznaczone stemplem z numerem "3". To prawda, że Unia Europejska wprowadziła w 2012 całkowity zakaz chowu w pewnego rodzaju klatkach, które nie dawały kurczakom wystarczająco dużo miejsca na poruszanie się oraz nie pozwalały im na naturalne czynności gniazdowania i grzebania. W klatkach stosowanych współcześnie kurczaki mają ok. 20% więcej miejsca (to ciągle żałośnie mało!) i, jeśli mają szczęście, w klatkach znajdują się strefy przeznaczone na grzebanie (mały kwadrat wyłożony sztuczną trawą) oraz gniazdowanie (jedno gniazdo na 20 niosek, jeśli w ogóle takie jest). Takie warunki są przerażające, a kiedy kura nie wypełnia swojego obowiązku i nie składa jednego jaja dziennie, jest wysyłana na rzeź. Ten moment zazwyczaj następuje w 18 miesiącu życia, kiedy kura w normalnych warunkach mogłaby znieść jeszcze całe mnóstwo wspaniałych jaj.


Grupka kur uratowanych z klatek znalazła nowy wspaniały dom w postaci Eglu Go Up i woliery.
Grupka kur uratowanych z klatek znalazła nowy wspaniały dom w postaci Eglu Go Up i woliery.

Nowy dom dla kur z klatek

Ratowanie kur z klatek jest dla kurczaka jedyną szansą na życie, a dla Ciebie szansą na zdobycie kurczaków po okazyjnej cenie. Aby adoptować kurczaki, spróbuj się skontaktować z samą fermą, ponieważ, niestety, w Polsce wciąż nie ma zintegrowanego programu lub fundacji ratującej kury transportowane z klatek na rzeź.

Kury uratowane z klatki prawie na pewno będą miały brakujące upierzenie, jest też prawdopodobne, że będą miały uszkodzone dzioby i mogą wyglądać na niedożywione. To norma, niestety, ponieważ w klatkach panuje ostra rywalizacja o przestrzeń i jedzenie i zwyczajne waśnie między kurami o porządek dziobania stają się tam bardzo brutalne, a to też oznacza, że słabsze kury będą nieustannie dręczone.


Kury w klatkach na kurzej fermie
Kury w klatkach na kurzej fermie

Jeśli uda Ci się uratować kurczaki i przywieziesz je do swojego domu, licz się z tym, że Twój ogród będzie dla tych kur zupełnie nowym doświadczeniem. Kury będą ostrożne, nieufne i z początku będą bały się wyjść i pozwiedzać. Daj im jednak trochę czasu, a szybko się zadomowią na przestrzeni, jaką dla nich przygotujesz.Zdjęcia użytkowników

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy