Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Dzieci też kochają kurczaki

Kury są przyjazne i cierpliwe, właśnie dlatego są idealnym zwierzęciem dla rodziny. Kilka kurczaków w Twoim ogrodzie zapewni Twoim dzieciom dziesiątki, o ile nie setki godzin dobrej zabawy, a także nauczy Twoje dziecko paru przydatnych rzeczy.


Jeśli odpowiednio oswoisz kurczaczka, wyrośnie z niego bardzo przyjazna i towarzyska kura, przyjazna kura
Jeśli odpowiednio oswoisz kurczaczka, wyrośnie z niego bardzo przyjazna i towarzyska kurka

Jak wybrać kurczaka?

Pierwszym ważnym krokiem jest wybór nowych ptaków. Odwiedź przynajmniej kilku hodowców, dobrym pomysłem byłoby też zabranie dzieci na wystawę ptaków ozdobnych. Możesz także posłużyć się naszym przewodnikiem po kurzych rasach, aby znaleźć rasę, która Ci najbardziej odpowiada. Wybór jest ogromny, od bantama holenderskiego do karmazyna i silki. W naszej kwaterze głównej trzymamy grzywacza imbirowego. Mają świetne usposobienie i znoszą przepyszne jaja!


Dzieci uwielbiają opiekować się kurczakami i dużo się od nich uczą, dzieci i kurczaki
Dzieci uwielbiają opiekować się kurczakami i dużo się od nich uczą

Od razu trzeba powiedzieć, że kupno koguta na sam początek to niezbyt dobry pomysł. W ich naturę jest wpisana chęć dominacji i mogą one zniechęcić Twoje dzieci do hodowli kur, zanim ta hodowla tak naprawdę się zacznie. Pozwól dzieciom nadać imiona kurczakom. Może się okazać, że jeden kurczak w ciągu swojego życia zmieni imię kilka razy, ale to przecież część zabawy.


Kurnik

Najlepiej chyba zacząć od tylko paru kurczaków, aby dzieci mogły przywiązać się do każdego z nich z osobna. Mając to w pamięci, nasz kurnik Eglu Classic wraz z wybiegiem odpornym na ataki lisów jest idealnym wyborem dla Ciebie.


Kurnik Eglu Classic to idealny wybór na początek, a Twoje dzieci pokochają go, pierwszy kurnik, kurnik dla początkujących
Kurnik Eglu Classic to idealny wybór na początek, a Twoje dzieci pokochają go

Prosty w obsłudze kurnik Eglu Classic jest świetny na start, został zaprojektowany dla 2 do 4 ptaków. Jest niewiarygodnie łatwy w utrzymaniu, szybko się go czyści, jest dostępny w 6 fantastycznych kolorach, a kurczaki po prostu go kochają!


Czego dzieci mogą się nauczyć, hodując kury?

  • Po pierwsze, Twoje dzieci dowiedzą się, skąd pochodzi jedzenie na ich talerzu. Wkrótce też zdadzą sobie sprawę, jak ważny jest chów wolnowybiegowy i bezstresowe życie dla kurczaków, co z kolei nauczy je szacunku dla zwierząt.

  • Ponieważ każdego dnia będziesz otrzymywać świeże jaja w prezencie, Twoje dzieci mogą to potraktować jako zachętę, by wejść do kuchni i zacząć gotować z rodzicami

  • Jeśli zdecydujesz się rozmnożyć swoje kurczaki, Twoje dzieci będą miały unikalną okazję, by nauczyć się nieco matematyki. Obliczanie dat i temperatury w inkubatorze będzie dla nich wyzwaniem, ale przyniesie mnóstwo satysfakcji.

  • Jedna z najważniejszych życiowych lekcji, jaką dzieci mogą odebrać już w bardzo młodym wieku, to lekcja o życiu i śmierci. Łatwiej jest ten temat poruszyć na przykładzie cyklu życiowego kurczaka.

  • A może Twoje dzieci odkryją w sobie pasję do sztuki i będą chciały ze skorupek jaj i pierza wykonać różnego rodzaju przedmioty, dekoracje i biżuterię?

Ewa i jej ulubiony kogut rasy Orpington
Ewa i jej ulubiony, pokaźnych rozmiarów kogut rasy orpington

Higiena

Zanim zaczniesz uczyć swoje dzieci tajników hodowli kurczaka, warto przedtem poruszyć dwie ważne kwestie:

  • Zawsze myj ręce po spotkaniu z kurczakiem

  • Nie zapomnij o wyczyszczeniu swoich kaloszy z kurzych nieczystości, zanim wesoło wrócisz do domu


Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy