Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Ile miejsca potrzeba, żeby hodować kurczaki?

Może to być dla Ciebie niespodzianka, ale kury można trzymać na relatywnie małej powierzchni. Kurczaki będą wdzięczne za każdy metr kwadratowy, jaki im podarujesz na codzienne zajęcia w postaci szukania pożywienia. Jeśli nie masz problemu z tym, żeby kurczaki hasały po całym Twoim ogrodzie, to będzie to z pewnością więcej niż wystarczające, żeby były szczęśliwymi kurkami. Kurczaki jednak potrafią być czasem niesforne i mogą dość szybko zamienić Twój ogród w małe pobojowisko, dlatego warto rozważyć urządzenie dla nich wybiegu. Niezbędne minimum to 1 m2 na kurczaka, ale 2 m2 na osobnika sprawdzą się znacznie lepiej. Generalnie rzecz biorąc, im więcej miejsca możesz przeznaczyć dla kurczaków, tym lepiej, ponieważ na małej przestrzeni prawdopodobieństwo bójek i dręczenia jednej kury przez drugą będzie o wiele większe. Z większą ilością przestrzeni dla Twoich kur wzrasta prawdopodobieństwo, że ofiara dręczenia ucieknie i nie zostanie zapędzona w kozi róg.


Kurki pani Pauliny korzystają z wolnego wybiegu w jej ogrodzie
Kurki pani Pauliny korzystają z wolnego wybiegu w jej ogrodzie

Średniej wielkości ogród bez kłopotu pomieści kilka kurczaków. 3 kurczaki to liczba optymalna - jeśli stracisz jednego, dwa pozostałe będą wciąż dotrzymywać sobie towarzystwa i w ten sposób nie będzie trzeba wprowadzać nowego lokatora, a taka wprowadzka byłaby dla wszystkich stresująca.


A co, jeśli nie mam trawnika w ogrodzie?

O to nie musisz się w ogóle martwić, ponieważ możesz wyłożyć ziemię na wybiegu podściółką w postaci drewnianych zrębków. Twoje kurczaki będą tym zachwycone, ponieważ to ciągle da im możliwość grzebania w ziemi w poszukiwaniu robaków.

Pan Tymon zdecydował się wyłożyć swój wybieg podściółką, za którą szaleją jego kury, wyściółka, wybieg, kurnik, kury, zrębki
Pan Tymon zdecydował się wyłożyć swój wybieg podściółką, za którą szaleją jego kury

Wskazówki co do wyłożenia wyściółki na swoim wybiegu znajdziesz tutaj.Zdjęcia użytkowników

Eglu Go z 3-metrowym wybiegiem na frytkach z twardego drewna - doskonała, łatwa w pielęgnacji powierzchnia dla kur

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy