Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Ile kosztuje hodowla kurczaków?

Kurczaki to zwierzęta tanie w utrzymaniu w porównaniu z innymi. Weź też pod uwagę, że w przeciwieństwie do innych zwierzaków kurczaki znoszą dla Ciebie jaja! Możesz nawet sprzedawać jaja rodzinie i znajomym. Początkowe koszty są dość wysokie, ale samo utrzymanie, gdy masz już cały ekwipunek, jest zaskakująco tanie.


Stadko kur hasa po ogrodzie w poszukiwaniu robaków
Stadko kur hasa po ogrodzie w poszukiwaniu robaków

Poniżej znajdziesz orientacyjne zestawienie kosztów utrzymania kurczaków. Koszty zostały obliczone dla 4 kurczaków. Tak jak z większością innych rzeczy, to, ile wydasz, zależy od wielu czynników. Możesz zdecydować się na najtańsze możliwe opcje lub przeznaczyć odpowiednio więcej pieniędzy. Zazwyczaj za ceną stoi jakość. Dlatego lepiej na samym początku przygotować się na większy wydatek, żeby od razu kupić akcesoria dobrej jakości, niż oszczędzać na początku tylko po to, by w efekcie wydać więcej na zamienniki zepsutych części. Rzeczy oznaczone gwiazdką są w pełni opcjonalne, nie musisz ich kupować.


Jednorazowe koszty

Przedmiot
Cena
 Kurnik  od 1500 do 5000 zł
 Karmidła i poidła
 od 50 do 200 zł
 * Ogrodzenie
 od 250 do 500 zł
 Kurczaki  od 25 do 250 zł za sztukę x 4 = od 100 do 1000 zł
 Suma (przy zakupie 4 kurczaków)  od 1900 do 6700 zł

Szczęśliwa kura podczas polowania w ogrodzie na smakowite insekty
Szczęśliwa kura podczas polowania w ogrodzie na smakowite insekty

Roczny koszt utrzymania 4 kurczaków

Przedmiot
Cena
 Pasza (1 torba 20 kg wystarczy 4 kurczakom na miesiąc)  od 30 do 75 zł x 12 = od 360 do 900 zł
 Podściółka (zapas na miesiąc)
 od 10 do 40 zł x 12 = od 120 do 480 zł
 Zdrowie (odrobaczanie, zasypka na pasożyty, * toniki, * suplementy paszowe)
 200 zł na rok
 Suma  od 680 do 1580 zł

Weź pod uwagę, że 4 kurczaki będą dla Ciebie znosić od 700 do 1000 jaj rocznie. Jeśli dotychczasowe ceny jaj na poziomie od 80 gr do 1 zł za sztukę będą się utrzymywać lub rosnąć (a wiele na to wskazuje), to na samym zakupie jaj będziesz co roku oszczędzać od 560 do 1000 zł! Te, których nie zjesz, możesz z powodzeniem sprzedać. A przy okazji możesz siebie reklamować szyldem hodowli ekologicznej. Może się wkrótce okazać, że koszty takiej hodowli szybko Ci się zwrócą.


Jak widać z powyższego zestawienia, hodowla kurczaków jest bajecznie tania w porównaniu z innymi zwierzętami.Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy