Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

7 powodów, dla których warto hodować kurczaki

Tak naprawdę kurczaki to najłatwiejsze zwierzęta w hodowli, a zajęcie to daje dużo satysfakcji. A żeby Cię jeszcze bardziej upewnić, że to dobry wybór, oto 7 powodów, dla których warto hodować kury.


Cudowne kurki pana Pawła, bezpieczne na swoim wybiegu, przeczesują podściółkę w poszukiwaniu owadów, jaja, kury, Eglu Go, wybieg dla kur
Cudowne kurki pana Pawła, bezpieczne na swoim wybiegu, przeczesują podściółkę w poszukiwaniu owadów

 1. Jaja - Szczęśliwy kurczak będzie składał świeże jajo każdego dnia. W takiej sytuacji wiesz dokładnie, z jakiej hodowli pochodzą jaja i bez wątpienia będą to najsmaczniejsze jaja, jakich kiedykolwiek spróbujecie.

 2. Tylko spójrzcie na rozmiar tych jaj, złożonych przez kury rasy Rhode Island Red
  Tylko spójrzcie na rozmiar tych jaj, złożonych przez kurki rasy Rhode Island Red!

 3. Nawóz - odchody kurcząt są świetnym nawozem. Są naturalnie bogate w azot, dlatego na początku będą potrzebowały kompostowania, ale po jakimś czasie będzie to genialny nawóz, który za darmo uczyni cuda z Waszymi grządkami warzywnymi.

 4. Mniej odpadków - mniej marnotrawstwa - kurczaki uwielbiają resztki z kuchni. Zjedzą większość (choć nie wszystko - przeczytaj o tym, czym możesz karmić kurczaki, a czym nie, tutaj) z tego, co zostaje po Twoim gotowaniu.

 5. Mniej szkodników - ulubionym zajęciem kurczaków jest polowanie na robaki. Największym dla nich przysmakiem i delikatesem są ślimaki. Twoje kurczaki będą spędzać sporo czasu w ogrodzie w poszukiwaniu pasożytów Twoich roślin. Całkiem nieźle, prawda? :-)

 6. Wspaniałe kury rasy Maran w trakcie polowania
  Wspaniałe kury rasy Maran w trakcie polowania

 7. Edukacja - Nauczysz się bardzo wiele, hodując kurczaki. Możesz krok po kroku pokazać swoim dzieciom, skąd pochodzi ich pożywienie (że mięso nie rośnie na drzewach), a także dać im lekcje odpowiedzialności. Będziesz mógł wyciągać wnioski z obserwacji, począwszy od tego, jak szukają pożywienia, przez zwyczaje oczyszczania się z pasożytów, a na ustalaniu porządku społecznego kończąc

 8. Rozrywka - Może jeszcze tego nie wiesz, ale kurczaki to niezwykle zabawne i śmieszne zwierzęta. Będą bez przerwy rozśmieszać Ciebie i Twoją rodzinę. Każdy kurczak ma swój własny charakter i przyzwyczajenia. Zanim się obejrzysz, będziesz już przywiązany do swoich kurek.

 9. To łatwe - kiedy już nauczysz się co nieco o hodowli kurczaków, zdasz sobie sprawę, jakie to łatwe.

Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy