Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Komentarze do Które gatunki chomików mogą mieszkać w grupach?

Napisz komentarz

Wyświetlanie komentarzy od 1 do 8 z 8

Helena, 31 lipca 2022

Czyli jak mam chomika dżungarskiego przez 9 miesięcy to nie mogę już mieć drugiego ?


Kukuczka, 24 marca 2021

Na 5 dni przed porodem mojej dzungarki oddzielilem od samicy samca. Kiedy samica porodzila 3 kę od razu zagryzła dwójkę. Teraz pozostal mi tylko jeden chomiczek z miotu. Czy to normalne? Specjalnie kupiłem jej pożywienie na proteinach sle to nie pomogło. Zagryzła je rano zaraz po porodzie.


Junis, 11 marca 2021

Mam za sobą miot chomików syryjskich. Matka z ojcem razem wychowywali 9 młodych , a potem podzieliłam je na dwie klatki. Dogadywały się razem mimo że zdarzały się drobne utarczki o określenie hierarchii, przeżyły ze sobą 4 lata. Część rad tu zawartych jest pomocna, bo każdy chomik ma inne cechy charakteru. Jednak w czasie choroby jeden drugiemu pomaga . Przy większej ilości przydają się dodatkowe miseczki, jednak nie chodzi tu o odrzucenie innego chomika, a o dostęp do odpowiedniej ilości pożywienia. Samiec chomika syryjskiego nie robi zapasów, trzeba więc dbać by zawsze miały pełną miseczkę, trochę owoców (Jabłko, gruszka, mandarynka, banan - nie są wybredne) Warzyw oraz suchego chleba lub orzechów. Samica natomiast gromadzi pokarm , tu więc trzeba pilnować by nic się nie psuło.


Natalia, 21 kwietnia 2020

Pani Edyta dobrze prawi - chomiki są silnie terytorialnymi zwierzątkami! Nawet jeśli nie walczą to nie znaczy, że nie odczuwają stresu związanego z brakiem własnego terytorium. A stres rzutuje bezpośrednio na zdrowiu. Poza tym po co ryzykować skoro niejednokrotnie utrzymanie więcej niż 1 chomika kończy się walkami a nawet śmiercią słabszego chomika? 1 chomik = 1 klatka


An Omleteer, 7 lutego 2020

Ja mam chomiki dzungalskie i parka razem wychowuje mlode nawzajem sie opiekuja


Natalia, 7 listopada 2019

Posiadam chomiki dżungarskie. Dwa dorosłe i teraz mają młode. Od kiedy zauważyłam , że samiczka ma młode oddzielilam samca. Teraz mlode już same jedzą. Problem w tym, że matka cały czas je atakuje i gryzie. Nie wiem dlaczego ?


Kilo, 24 lipca 2019

to prawda zgadzam sie z toba chomiki roborowskiego sa stadne


Edyta, 20 kwietnia 2019

Gratuluję przekazywania bzdur.Chomik jest zwierzęciem terytorialnym nie może mieszkać z innym chomikiem.1 chomik=1 klatka