Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Zdrowie


Z reguły chomik, który ma dobrze dobraną i zdrową dietę, to zdrowy chomik. Pomniejsze kłopoty ze zdrowiem możesz wyleczyć domowymi sposobami, ale w razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej skontaktować się niezwłocznie z weterynarzem.

Problemy żołądkowe / biegunka
Usuń z diety chomika wszystkie smakołyki, zieleninę, suplementy itp., zostawiając w miseczce jedynie suchą karmę. Zwróć się o pomoc, jeśli te środki nie pomogą.

Przerośnięte zęby i pazurki
Jak u wielu gryzoni, zęby i pazury u chomików rosną bez przerwy przez całe ich życie. Jeśli obawiasz się, że są przerośnięte, zwróć się o pomoc do weterynarza.


a kuku
Zdrowe chomiki są bardzo aktywne i chętne do zabawy

Przeziębienie i kaszel
Jeśli zauważysz, że Twój chomik jest przygarbiony i ma problemy z oddychaniem, to trzymaj swojego chomika w cieple i zwróć się o pomoc do weterynarza. Miej na uwadze, że chomik może złapać przeziębienie lub grypę od Ciebie, jeśli więc Ty nie czujesz się najlepiej, to nie zbliżaj się do swojego chomika i poproś kogoś innego, aby się nim zajął do czasu, aż dojdziesz do siebie.

Wyrostki i guzy
Należy je obserwować i jeśli z czasem się nie wchłaniają, to skontaktuj się z weterynarzem.

Ważna informacja: ‘Guzy’ na tyle ciała samczyków stają się bardziej wyraziste wraz z wiekiem, zwłaszcza w trakcie upałów. Te guzy szczególnie się uwidaczniają u chomików chińskich, gdzie już w młodym wieku buduje się u nich specyficzny obszar wypukłości na zadzie! Samice chomików chińskich mają ładnie zaokrąglone zady.

Ciemne miejsca na biodrach chomika syryjskiego to gruczoły zapachowe i w miarę dorastania samce będą spędzać więcej i więcej czasu na pielęgnowaniu tych gruczołów tak, aby były jak najbardziej widoczne, zwłaszcza u chomików krótkowłosych. Samce gatunków karłowatych mają gruczoł zapachowy na brzuchu i wraz z wiekiem może się on wydawać lekko “zeskorupiały”.

Książki o chomikach dostarczą Ci więcej informacji o problemach zdrowotnych i chorobach chomików. Powinieneś te książki bez kłopotu wypożyczyć z najbliższej biblioteki.

Jak długo żyje chomik?
Średnia długość życia chomika to około 2 lata, ale rasy karłowate zazwyczaj żyją nieco dłużej. Tak jak pozostałe zwierzęta, niektóre z nich będą żyły dłużej niż przeciętnie, a inne nieco krócej.Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy