Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Jak sprawdzić płeć chomika?


Sprawdzenie płci chomika jest bardzo proste, jeśli wiesz, czego szukać. Kiedy chomiki osiągną dojrzałość seksualną w wieku siedmiu lub ośmiu tygodni, to powinieneś nie mieć problemów z określeniem, czy Twój chomik to samczyk czy samiczka. Zastosuj się do poniższych instrukcji, aby łatwo się dowiedzieć, jakiej płci jest Twój chomik.


 1. Przygotuj sobie odpowiednią ilość miejsca

  Chomiki nie lubią być odwracane i mogą wywinąć Ci się z rąk, gdy spróbujesz to zrobić. Dlatego radzimy siedzieć na podłodze, gdy badasz chomika, trzymając chomika na wysokości ok. 2 cm nad podłogą.


  trzymaj chomika blisko ciała
  Chomiki potrafią bez problemu wymknąć się z rąk, dlatego zastosuj wszystkie możliwe środki ostrożności

 2. Przyjrzyj się zadkowi Twojego chomika

  Samczyki powinny mieć ładnie widoczne jądra i ich zadek będzie bardziej spiczasty niż zadek samiczek. Samiczki chomika jest z tyłu bardziej okrągła, podczas gdy zadek samczyka sprawia wrażenie lekko ściętego.


 3. Spójrz na brzuch chomika

  Jeśli chomik ma widoczne sutki na brzuchu, to bez wątpienia jest samiczką. Sutki będą uszeregowane w pary i powinieneś zobaczyć 6 par sutków czyli razem 12.Zdjęcia użytkowników

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy