Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Jak sprawdzić, czy chomikowi nie dokuczają pchły?


Pchły to dość duże pasożyty, które można dojrzeć gołym okiem. Aby sprawdzić, czy chomikowi nie dokuczają pchły, dwoma palcami delikatnie rozgarniaj włosy w futrze chomika i zwróć uwagę na nasady włosów na całej przestrzeni ciała. Czy jesteś w stanie dojrzeć bardzo szybko biegające insekty, które potrafią skakać? Jeśli tak, to Twój chomik najwidoczniej zaraził się pchłami.


Ponieważ pchły żywią się krwią, możesz także poszukać ich odchodów, aby je zidentyfikować. Pchły pozostawią czarne odchody, które możesz delikatnie usunąć z futra swojego chomika. Jeśli umieścisz te odchody na ręczniku papierowym i dodasz do nich kilka kropel wody, to zmienią one kolor na czerwony. Będzie się dziać tak dlatego, że składają się one z przetrawionej krwi. Jeśli widziałeś pchły oraz przebadałeś odchody, to możesz mieć pewność, że Twój chomik jest dotknięty tym pasożytem.


kontrola przeciw pchłom
Pchły potrafią sprawić chomikom wielki dyskomfort

Miej na uwadze, że pchły bardzo łatwo się przenoszą ze zwierząt na właścicieli. O ile nie bawił się z innymi, to najprawdopodobniej złapał je od innych zwierząt w Twoim domu. Aby pozbyć się tych pasożytów, będziesz musiał zafundować jednoczesną kurację wszystkim zwierzętom w Twoim domu. Pamiętaj jednak, że to niebezpieczne używać jednego i tego samego środka na wszystkich zwierzętach i przy każdym zwierzęciu sprawdź dokładnie, czy możesz użyć na nim danego środka. Dla przykładu napiszemy, że środki stosowane przy kuracji psów są bardzo niebezpieczne dla świnek morskich. Dlatego bardzo uważnie przeczytaj etykietę na opakowaniu - jeśli nic nie jest napisane o bezpiecznym stosowaniu na innych zwierzętach, to lepiej nie stosować tego środka w Twoim domu. Aby mieć absolutną pewność, że wszystko będzie dobrze, najlepiej by było zatem zastosować wobec każdego zwierzęcia środek stworzony specjalnie dla niego.


Aby zapobiec następnym zakażeniom, zdecydowanie polecamy przy tej okazji bardzo dokładne wyczyszczenie klatki chomika, aby pozbyć się stamtąd wszystkich pcheł i ich jaj. Dla bezpieczeństwa warto wyszorować klatkę specjalnym środkiem do dezynfekcji klatek dla zwierząt.Zdjęcia użytkowników

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy