Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Objawy dobrego zdrowia u chomików


Gdy już dowiesz się nieco o swoim zwierzątku, będziesz w stanie w mgnieniu oka rozpoznać, czy ma się ono dobrze, czy nie. Im dłużej jesteś szczęśliwym posiadaczem swojego chomika, tym lepiej będziesz wiedzieć, jak bardzo jest aktywny, jak powinno wyglądać jego futro, ile powinien normalnie jeść, jak chodzi itd.


hamster health symptoms
Gdy już dobrze poznasz swoje zwierzę, to będziesz wiedzieć, jaki stan jest dla niego normalny

Zdrowy chomik będzie się charakteryzował normalnym, płynnym chodem, jasnymi, przejrzystymi oczyma, zdrową skórą (na uszach także), i lśniącym futrem wolnym od łysych placków, pasożytów, nacięć i obrzęków. Odpowiadające sobie zęby będą mniej więcej równej długości, jego stopy i nogi nie będą nosiły śladów opuchlizny czy zrogowaciałej skóry. Zadek będzie czysty i pozbawiony śladów jakiegokolwiek wycieku, krwi czy wilgoci. Jeśli na skórze będą się znajdować guzy, to przejdą one kontrolę weterynarza lub zakwalifikowane jako objaw zupełnie innej rzeczy.


Chomiki mogą, niestety, zachorować na wiele chorób i, choć wypisaliśmy listę najpowszechniejszych chorób wśród chomików w odpowiedniej sekcji naszego poradnika, to są jeszcze dziesiątki innych chorób, na które te cudowne zwierzęta mogą zapaść i które będzie Ci bardzo trudno zdiagnozować samodzielnie. Warto więc przyjąć postawę otwartą i wyglądać wszelkich objawów, które będą odbiegać od normy zachowania Twojego chomika i będą wskazywać na to, że zwierzę cierpi.Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy