Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Jak sprawdzić zęby chomika?


Zęby Twojego chomika są bardzo ważne, ponieważ większość jego diety składa się z bardzo twardego pokarmu. Najlepiej sprawdzać stan zębów Twojego futrzastego przyjaciela regularnie, aby zawsze mieć pewność, że są w dobrym stanie.


Dwie najważniejsze rzeczy, które należy sprawdzić, to długość i kształt zębów. Jeśli jeden z górnych lub dolnych siekaczy jest krótszy od zęba tuż obok lub jeśli jeden z nich wyrósł dłuższy od drugiego, to jeden z zębów może być złamany. Zdrowe zęby, które na szczęce znajdują się tuż obok siebie powinny być mniej więcej tej samej długości (chyba że oba są krótkie i grube - wtedy oba mogą być złamane). Wtedy zęby rosnące na przeciwległej szczęce mogą urosnąć w miejscu, gdzie powinien się znajdować ich odpowiednik z pierwszej szczęki. Jeśli długości dwóch zębów znajdujących się na szczęce tuż obok siebie różnią się w dużym stopniu, to najlepiej zabrać zwierzaczka do weterynarza, ponieważ dolegliwość ta będzie nie tylko bolesna, ale też ograniczy zdolność jedzenia Twojego pupila. Inne znaki złamanych zębów to krew lub obecność samych trzonków zębów w szczęce.


uczta dla chomika
Zęby chomika są dla tego zwierzęcia bardzo ważne

Rzecz, na której niesłusznie skupia się wielu właścicieli, to żółty kolor zębów chomika. Młode chomiki mają białe zęby, ale z biegiem czasu one naturalnie ciemnieją. Nie panikuj, jeśli zęby chomika nie są tak białe jak Twoje. Jeśli zęby u dorosłych chomików nagle zmienią kolor na biały, to może to być objawem jakiejś dolegliwości.

Aby pomóc swoim chomikom utrzymać ich zęby w najlepszej możliwej formie, najlepiej zainwestować w gryzaki. Są zazwyczaj wykonane z drewna, które chomiki mogą bezpiecznie gryźć i żuć ku zadowoleniu duszy i ciała. Zabawki te są właśnie po to zaprojektowane, aby ścierać zęby Twojemu chomikowi - w końcu zęby chomika rosną przez całe życie i najlepiej zostawić sprawę regulacji długości zębów w łapkach samego chomika.Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy