Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Jak sprawdzić, czy chomik nie jest zarażony świerzbowcem?


Świerzbowiec u chomików jest zazwyczaj naprawdę mały, więc najprawdopodobniej nie będziesz go w stanie zobaczyć gołym okiem na skórze zwierząt. Będziesz jednak w stanie od razu zobaczyć efekty zarażenia świerzbowcem na skórze chomika. Skóra będzie bardzo swędzieć i będzie zaczerwieniona, złuszczona i podrażniona. Zwierzę będzie się desperacko drapać oraz ocierać o różne przedmioty w klatce, aby ulżyć sobie w cierpieniu. Jeśli chomik zostanie zarażony świerzbowcem usznym, to woskowina w jego uszach będzie różnokolorowa, a skóra będzie w tym miejscu zrogowaciała.


Świerzbowiec chomików jest bardzo mały, ale może spowodować prawdziwe cierpienie u Twojego zwierzaka

I choć możesz obserwować wiele objawów, zyskasz pewność, że Twój chomik jest zarażony świerzbowcem, dopiero podczas wizyty u weterynarza. Weterynarz będzie musiał pobrać fragment złuszczonej skóry ze zwierzęcia i przebadać go z użyciem specjalistycznego sprzętu. Jeśli podejrzewasz, że Twój chomik zaraził się świerzbowcem, to szukaj pomocy weterynarza.


Aby zminimalizować ryzyko zarażenia świerzbowcem, niektórzy właściciele zamrażają ściółkę, zanim włożą ją do klatki chomika. Włożenie zapieczętowanej torby ze ściółką do zamrażarki na 48 godzin rzeczywiście zabije wszystkie świerzbowce jak i ich jaja. Po tej operacji upewnij się jednak, że całkowicie rozmrozisz ściółkę, zanim ją wyłożysz w klatce. Upewnij się też przy tym, że ściółka nie namokła - chomiki często podgryzają swoją ściółkę, na mokrej ściółce łatwo rozwija się grzyb i, jeśli chomik takiej ściółki spróbuje, to może nabawić się wielkich problemów żołądkowych.Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy