Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Obchodzenie się z chomikiem


Zawsze podchodź do chomika powoli i nie wykonuj żadnych nagłych ruchów, aby go nie przestraszyć. Jeśli śpi, to delikatnie zapukaj w klatkę lub gniazdo, aby go obudzić. Następnie poczekaj, aż wyjdzie ze swojej kryjówki. Nigdy, ale to nigdy nie chwytaj chomika w ręce, gdy śpi. Jest duża szansa, że go w ten sposób przestraszysz i on Cię w zamian ugryzie.

Jak brać chomika w dłonie?
Gdy chomik stoi na ściółce, otocz go dłońmi, ale pozwól mu wyskoczyć z objęcia, jeśli sobie tego nie życzy. Odczekaj kilka sekund, zanim spróbujesz ponownie. Powtarzaj proces aż do momentu, kiedy chomik czuje się bezpiecznie, siedząc w Twoich dłoniach. W tym momencie nie podnoś jeszcze chomika. Jeśli będziesz przez kilka dni powtarzać proces kilka razy dziennie, to oswoisz chomika ze swoim dotykiem i sprawisz, że cały proces brania go na ręce będzie bardzo krótki.

Mów do niego spokojnym głosem i głaszcz go delikatnie po grzbiecie, unikając jednocześnie głaskania głowy. Gdy już Ty i Twój przyjaciel nabierzecie do siebie nieco zaufania, będziesz mógł zacząć podnosić chomika. Aby to zrobić, otocz dłonią chomika, trzymając go delikatnie, ale pewnie (tak jakbyś trzymał mysz komputerową - gdzie głowa chomika znajdowałaby się w miejscu kabla od myszy), lub otocz go dwiema dłońmi i podnieś. Wypróbuj obydwa sposoby i zobacz, który jest dla Ciebie i chomika bardziej komfortowy.


trzymaj chomika ostrożnie
Chomiki to małe delikatne zwierzęta, więc trzymaj je wyjątkowo delikatnie

Kiedy już zwierzę wie, że nie wyrządzisz mu krzywdy, to będziesz wykonywać całą operację z większą wprawą i z zaskoczeniem zauważysz, że Twój przyjaciel czeka na to, abyś wziął go na ręce. Małym dzieciom łatwiej będzie podnosić chomika, jeśli rozewrą palce - nogi zwierzątka wtedy będą wpadać w szczeliny między palcami i łatwiej go będzie utrzymać w jednym miejscu.

Jeśli będziesz chciał w którejkolwiek chwili wziąć chomika w ręce, podążaj za następującymi wskazówkami. Delikatnie zapukaj w klatkę, otwórz drzwi i wypowiedz imię chomika, a następnie poczekaj, aż przyjdzie do drzwi. Nie podnoś go, gdy śpi, ani nie szturchaj go palcem, aby wyszedł ze swojej kryjówki, ponieważ to najkrótsza droga do tego, aby zostać ugryzionym. Uzbrój się w cierpliwość, nauka przychodzenia do drzwi zajmie z pewnością kilka dni, ale w pewnej chwili chomik będzie przychodził za każdym razem. Przede wszystkim staraj się z nim spędzić miło czas i zaprzyjaźnić.

A po wszystkim pamiętaj, aby umyć ręce po zabawie z chomikiem.

Zegar biologiczny
W ciągu dnia chomiki będą dużo i długo spać! Aby je zachęcić do nieco wcześniejszego wstawania, próbuj je delikatnie budzić po przyjściu z pracy czy ze szkoły i wtedy nakarm. Po jakimś czasie na pewno uzyskasz pożądane rezultaty.Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy