Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Klatka i ściółka


Chomiki to zwierzęta typowo domowe i możesz, co prawda, zabrać je na zewnątrz w ciepły dzień, to jednak powinny one żyć w domu w klatce takiej jak nasza Qute. Domek Twojego chomika powinien się znajdować z dala od bezpośredniego światła słonecznego, grzejników, nie powinien też stać w miejscu narażonym na przeciągi.

Najlepiej ustawić klatkę dla chomika w ruchliwym pomieszczeniu w domu po to, abyś mógł je jak najczęściej widywać. Obserwując chomiki na codzień, nauczysz się ich rozkładu dnia i dowiesz się o ich nawykach - miej też jednak świadomość, że Twój chomik będzie tak samo obserwował Ciebie.

Chomiki uwielbiają same urządzać swoje gniazdka. Najlepszą klatką będzie więc taka, w której pojemnik ze ściółką nie jest narażony na przeciągi i ma wysokie ścianki, które zapobiegną fruwaniu ściółki poza klatkę, gdy chomik się w niej zakopuje. Optymalna klatka powinna mieć jednak dobry dostęp powietrza, aby Twój przyjaciel zawsze oddychał swobodnie świeżym powietrzem.

Twoją rolą jest zadbanie o to, by klatkę było łatwo posprzątać. To bardzo ważne, aby sprzątać klatkę regularnie, więc z pewnością nie chcesz mieć takiej, w której jest mnóstwo trudnych do czyszczenia zakamarków, których sprzątanie zajmie wieki.

Gdy po raz pierwszy przywieziesz ze sobą chomika do domu, to bardzo ważne, żebyś zobaczył sygnały, że Twój nowy przyjaciel dobrze się czuje w nowym domku. Dlatego odpowiednio wcześniej wyłóż ściółkę, karmę i wodę w klatce, aby już tam nie majstrować tuż po jego przybyciu. Pozwól chomikowi oswoić się z nowym miejscem przez noc. Jeśli będziesz do niego cicho mówić, to przyzwyczai się do Twojego głosu. Przed każdym spotkaniem z chomikiem umyj ręce - jeśli noszą one zapach Twojego ostatniego posiłku, to może chomik też będzie się chciał skusić i spróbować Twojej ręki!


wybór właściwej ściółki jest bardzo ważny
Dostępnych jest wiele rodzajów ściółki, ale kilku z nich należy unikać

Ściółka
Twój chomik potrzebuje grubej warstwy ściółki, którą może dowolnie aranżować na swoje potrzeby. Najpowszechniejsze rodzaje ściółek to takie bazowane na włóknach roślinnych, papierze i sianie. W wielu sklepach znajdziesz też teraz wiele ściółek zrobionych z papieru czy kartonu, które też się świetnie sprawdzają.

Tylko jedno słowo ostrzeżenia: niektóre ściółki są wykonane z materiałów syntetycznych, które mogą wyrządzić wielkie szkody, jeśli dostaną się do żołądka chomika (nie są trawione!). Więcej o dostępnych rodzajach ściółki dowiesz się w sekcji im poświęconej (tutaj).

Akcesoria
Kiedy już chomik się zadomowi i nauczy się przychodzić do Ciebie na dźwięk Twojego głosu, to możesz zacząć dodawać zabawki do klatki. Istnieje wiele akcesoriów, które możesz włożyć do domku Twojego przyjaciela, aby dostarczyć mu nowych bodźców: kołowrotki, wieże do kopania, więcej miseczek na karmę, tuby, huśtawki i inne. Rozrywki mu jednak dostarczą też takie z pozoru proste rzeczy, jak wytłoczki od jajek, które będzie mógł przemielić na drobno i które następnie staną się częścią ściółki.

Czas spędzony poza klatką
Możesz wyciągnąć chomika z klatki i pozwolić mu pozwiedzać świat na zewnątrz. Gdy masz klatkę Qute, wystarczy, że wyciągniesz dolny poziom wraz ze ściółką z klatki i oprowadzisz swojego przyjaciela po domu. Gdy przyjdą Twoi przyjaciele, możecie usiąść razem i podawać sobie cały pojemnik, aby kolejno bawić się z chomikiem. Jeśli masz w domu inne zwierzęta, np. koty, to upewnij się, że są zamknięte w tym czasie w innym pokoju i nie mogą się dostać do pokoju, w którym bawicie się z chomikiem. A gdy chomik zupełnie przebywa poza klatką, to zawsze miej go na oku. Jakiekolwiek przewody powinny być ukryte, a przerwy między panelami podłogowymi pozatykane, zanim zdecydujesz się wypuścić chomika na samotne zwiedzanie.Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy