Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Czy chomiki to zwierzęta nocne?


Tak - chomiki, które trzymamy w domach mają nocny tryb życia. Wielu z przodków tych zwierząt było aktywnych jedynie w nocy, z jednej strony po to, aby nie być narażonymi na upały w ciągu dnia, a drugiej po to, aby być mniej widoczne dla drapieżników. Z tego powodu Twój zwierzaczek będzie spał przez większość dnia, a bardziej aktywny stanie się nocą.

chomiki prowadzą nocny tryb życia
Chomiki są na nogach przez większość nocy, ponieważ są z natury zwierzętami nocnymi

Budzenie Twojego chomika rano lub po południu to niedobry pomysł, ale niektóre z tych zwierząt są w stanie nieco dopasować się do rytmu dnia ludzi, wstając wczesnym wieczorem. Poranne lub popołudniowe budzenie przysporzy chomikom tylko udręki, tak jak dla Ciebie koszmarem jest wstawanie bardzo wcześnie rano, ale, jeśli się postarasz, Twój chomik będzie mógł zmienić nieco swoje nawyki po to, aby móc z Tobą spędzać więcej czasu.


Ponieważ chomiki są głównie aktywne nocą, powinniście to wziąć pod uwagę, gdy zastanawiacie się nad sprawieniem sobie takiego zwierzaczka, zwłaszcza jeśli chcecie go podarować dziecku. Eksperci i towarzystwa ochrony zwierząt jednogłośnie polecają kupowanie chomików jedynie starszym dzieciom (przynajmniej 10-latkom), ponieważ te dzieci kładą się do łóżka nieco później wieczorem. Większość chomików trzymanych w domach potrzebuje dla siebie osobnej klatki, ponieważ chętniej i lepiej wchodzą w interakcje ze swoimi właścicielami niż z innymi zwierzętami.Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy