Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Jak zabezpieczyć pokój przed chomikiem?


Chomiki to małe acz niewiarygodnie sprytne zwierzęta, które wcisną się nawet w najmniejszy zakamarek pomieszczenia. Świetnie się wspinają i kopią, a ich ostre jak brzytwa zęby potrafią wyrządzić duże szkody, jeśli pozwolić im biegać wolno po domu.


chomik wejdzie w każdy zakamarek
Chomiki przepadają za urządzaniem sobie kryjówek w najciaśniejszych zakamarkach

Naprawdę trudno przewidzieć, które zakamarki pomieszczenia upodoba sobie Twój chomik, i z tego powodu pewnie będziesz chciał odgrodzić pewną część pomieszczenia od reszty niż uczynić całe pomieszczenie odpornym na ataki małych intruzów. Chomiki potrafią się zakopać w gąbce foteli i krzeseł, ugrzęznąć pod stołami czy zgubić się pod podłogą, dostając się tam przez dziury w deskach i panelach czy w instalacji. Dlatego chyba najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie specjalnego ogrodzenia, które pozwoli Wam spędzać czas razem. Jeśli możesz wygospodarować część podłogi, gdzie możesz wygodnie usiąść, to zbuduj wokół niej ogrodzenie z kartonów lub innego materiału - upewnij się jedynie, aby cała konstrukcja nie zawaliła się na Twojego zwierzaczka. W normalnych okolicznościach odradzalibyśmy stosowanie kartonu jako ogrodzenia, lecz jeśli na takim wybiegu jesteś razem z chomikiem i masz go na oku, to powinno wystarczyć, aby uniemożliwić mu ucieczkę. Zawsze w chwilach wypuszczenia z klatki miej swojego przyjaciela na oku i trzymaj swoje pozostałe zwierzęta z dala od pomieszczenia, w którym bawisz się z chomikiem - koty, psy, czy zwłaszcza fretki potrafią wyrządzić ogromną krzywdę chomikom.


Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy