Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Wybór klatki dla chomika


Na rynku znajdziesz ogromny wybór w klatkach dla chomików, poczynając od nowoczesnych rozwiązań takich jak nasza klatka Qute, po bardziej tradycyjne, które możesz kupić w swoim najbliższym sklepie zoologicznym. I choć różne gatunki chomików będą miały nieco inne wymagania, dobrą strategią jest kupienie największej i najbardziej praktycznej klatki, na jaką sobie możesz pozwolić.


Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję dotyczącą Twojej klatki, będziesz musiał zdecydować, jaki gatunek chomika najbardziej Ci odpowiada i ile z nich chciałbyś mieć. Kiedy już znasz odpowiedzi na te pytania, to oszczędzisz w ciągu całego procesu pieniądze, ponieważ cechy charakterystyczne każdego gatunku wpływają bezpośrednio na wymagania co do klatek. Niektóre chomiki nie mogą być trzymane w grupach lub nawet parach, a niektóre (chomiki syryjskie) będą potrzebować większych wybiegów. Chomiki syryjskie nie mogą być trzymane razem, jeśli więc chcesz mieć dwa chomiki syryjskie, będziesz musiał sprawić sobie dwie odrębne klatki dla nich. Aby uzyskać więcej informacji o tym, które chomiki można trzymać razem, a które nie, zajrzyj do sekcji naszego poradnika pt. ‘Twój przyjaciel chomik’.


Którego chomika (lub chomiki) chcesz, będzie miało wpływ na wybór klatki

Kiedy podejmujesz decyzję co do klatki, dobrze jest mieć już dla niej przeznaczone miejsce w domu. Klatki dla chomików różnią się długością, szerokością i wysokością, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie - ważne jedynie, żeby była wystarczająco duża dla chomika, aby był szczęśliwy. Minimalna ilość przestrzeni dla chomika wynosi 80 cm na 50 cm w podstawie i co najmniej 25 cm wysokości.


Niektóre klatki dla chomików są nieporęczne i brzydkie. Nasza klatka Qute (na zdjęciu powyżej) jest tak zaprojektowana, że wygląda jak mała niepozorna, stylowa szafka, która bez trudu zmieści się w Twoim mieszkaniu. Jest dostępna w kilku kolorach, a niektóre modele są wyposażone w szuflady, abyś mógł wygodnie przechowywać karmę i inne akcesoria dla Twojego chomika w jednym miejscu.


Ponieważ jest tak wiele różnych klatek dostępnych na rynku, radzimy, abyś się przyjrzał recenzjom tych produktów lub po prostu zapytaj doświadczonego hodowcę o poradę. Wiele klatek dla chomików jest wykonanych z materiałów bardzo złej jakości, przez które chomik może się przegryźć, wydostać z klatki i zgubić w Twoim domu. Inne klatki są za małe dla chomików lub nie mają wystarczająco dużo przestrzeni do wspinaczki. Gdy inwestujesz w domek dla swojego chomika, powinien być to dom na całe życie tego chomika, lepiej więc sprawić sobie klatkę dobrej jakości.


Którąkolwiek klatkę wybierzesz, upewnij się, że nie ma w niej żadnych ostrych krawędzi, aby zwierzę się nie zraniło. Sprawdź też możliwe drogi ucieczki dla chomika, ponieważ chomiki są bardzo znane ze spektakularnych ucieczek z klatek i nie uwierzysz, jak łatwo potrafią się wcisnąć nawet w najmniejsze otwory.Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy